szombat, október 5, 2024
HomeTennisAz olasz Paolini is ott a francia nyílt teniszbajnokság páros döntőjében

Az olasz Paolini is ott a francia nyílt teniszbajnokság páros döntőjében

Jasmine Paolini mesés párizsi győzelmi sorozata párosban is folytatódik. Vajon sikerül-e neki a Stade Roland Garroson egy dupla Grand Slam-csoda

Az olasz teniszező Jasmine Paolini továbbra is reménykedhet a kettős diadalban az idei francia nyílt teniszbajnokságon. A 28 éves teniszező egy nappal az egyes döntője előtt a lengyel topfavorit Iga Swiatek ellen a páros verseny döntőjébe is bejutott. Paolini és Sara Errani 1:6, 6:4, 6:1-re legyőzte az ukrán Marta Kostjuk és a román Elena-Gabriela Ruse párost.

A vasárnapi döntőben Paolini/Errani az amerikai Coco Gauff és a cseh Katerina Siniakova párossal találkozik, akik a második elődöntőben 5:7, 6:4, 6:2-re verték az amerikai Caroline Dolehide és Desirae Krawczyk párost. A US Open-győztes Gauffot az egyes döntőjében Swiatek verte meg.

Paolini a szombati egyéni döntő egyértelmű esélyese a világelső Swiatek ellen. A világranglista 15. helyén álló

számára már az első Grand Slam-fináléba jutás egyesben pályafutása legnagyobb sikere.