szerda, június 26, 2024
HomeBasketballAz FC Bayern a hosszabbításban tartja magát a Milan ellen

Az FC Bayern a hosszabbításban tartja magát a Milan ellen

Kedd este az Emporio Armani Milan az FC Bayern otthonában játszotta ki a részét. Nagyon szoros meccs volt – amit a müncheniek hosszabbításban nyertek

Az FC Bayern München kosárlabdacsapata meghosszabbította kis győzelmi sorozatát az Euroligában. A müncheni klub 91:84-re (76:76, 39:44) nyert hosszabbítás után az Olimpia Milan ellen kedd este. A Bundesliga-klubnak ez volt a hatodik győzelme a tizenkettedik mérkőzésén az élvonalban. Carsen Edwards volt a legjobb pontszerző 32 ponttal.

Az első negyed kiegyenlített volt. Egyik csapat sem tudott elhúzni. Miután kissé lemaradt, a Bayern felzárkózott, és a félidőben már vezetett. A hazaiak voltak eredményesebbek, különösen a lepattanókkal. A dobószázalékon ekkor még lehetett volna javítani. A kétpontos dobásoknak csak alig több mint a fele landolt a kosárban. Kívülről még pontatlanabbak voltak

A szünet után is szoros maradt a mérkőzés. A München a harmadik játékrész utolsó perceiben számos eladott labdát engedett el, de így is szűk előnnyel mehetett a záró negyedbe. Ez a Milan egyenlítésével kezdődött. A Bayernt ez eleinte nem hatotta meg. Az olaszok a negyed közepén kissé elhúztak. Serge Ibaka másodpercekkel a vége előtt hárompontosával kikényszerítette a hosszabbítást. A Bayern a kiváló Edwardsnak köszönhetően győzött, aki 15 pontjából tizenegyet szerzett

Bayern München – Armani Milan 91:84 (76:76, 44:39) n.V.

Edwards (32 pont), Ibaka (20), Weiler-Babb (14), Francisco (11).
A Milan legjobbjai: Shields (26), Melli (10), Hall (10), Voigtmann (10).