Az 595-ös szám szenzációt okoz!

Egy helyi hősnő szenzációt okoz Pekingben. A kínai Zhang Shuai, miután véget vetett történelmi vereségsorozatának, szenzációs győzelemmel folytatja egy topjátékos ellen

Egyik végletből a másikba? A kínai Zhang Shuai továbbra is nagy port kavar a pekingi WTA-tornán. Miután a 35 éves teniszező a torna elején a zsinórban 24(!) vereségből álló rekordsorozatát követően először nyert ismét, most még egyet javított.

A világranglista 595. helyezettje meglepetésre legyőzte a US Open-elődöntős Emma Navarrót – méghozzá két szettben. Zhang 6:4, 6:2-re győzte le a nála tizenkét évvel fiatalabb amerikait, majd ujjongva felemelte a karját.

Zhangot, aki 2016-ban az Australian Openen, három évvel később pedig Wimbledonban is negyeddöntőig jutott, sokáig sérülések hátráltatták.

A 2023-as év elején azonban még a legjobb helyezését is elérte a 22. hellyel. A februári lyoni WTA-tornán elszenvedett második fordulós vereség után azonban semmi sem ment jól, és Zhang meccsről meccsre kikapott.