Ansu Fati betalál, Akanji repül: A ManCity küzd a Brighton elleni győzelemért

A legutóbbi négy mérkőzésen elszenvedett három vereség után most sikerült visszatérnie a győzelem útjára a Manchester Citynek a Premier League-ben. Az égszínkékek sokáig irányítottak a Brighton ellen, de a végére megfeszítették a tempót

Mivel Ederson a brazil válogatottal Dél-Amerikában turnézott, Pep Guardiola pedig pihenőt adott a törzskapusának, Ortega Moreno a Polgárok keretében volt. A németnek csendes délutánja volt, miközben az égszínkékek négy meccsen három vereség után megtalálták régi erejüket.

Ebben nagy szerepe volt Dokunak, aki a bal oldalon többször is öregnek tüntette fel Milnert, ahogy a visszatérő Rodri is. Így volt ez hét perc után is, amikor egy tempós csel után Alvarezt szolgálta ki a büntetőterületen belül – 1:0 a ManCitynek. Az egyébként oly erős Brighton csak futott a labda után, és 19 perc után kapta a következő gólt, ezúttal Haaland lőtt erőteljesen.

Ansu Fati bejön és gólt szerez

A játék kizárólag egy irányba ment, a Brighton szerencséje, hogy Doku nem koronázta meg erős teljesítményét egy öngóllal (28.). A második félidőben sem volt ez másképp, de az égszínkékek lazán vették a figurát. Sokáig nem történt semmi a büntetőterületeken, de bő egy óra elteltével Steele tudott kitűnni Foden és Haaland ellen (62., 67.).

A 70. perc után Ortega Morenót hívták be először, a német nagyot mentett Mitoma ellen. Nem sokkal később azonban tehetetlen volt, amikor a csereként beállt Ansu Fati egy erős csel után Mitoma révén megszerezte az egyenlítő gólt (73.).

Akanji repül

A Polgárok azonban nem idegeskedtek, rengeteg labdabirtoklással távol tartották a Brightont a saját kapujuktól. A hosszabbításban az ex-dortmundi Akanji sárga lapot kapott, de Ortega Morenónak nem kellett közbeavatkoznia – így a három pont Manchesterben maradt. Az égszínkékek rövid időre átvették a Premier League első helyét, de az Arsenal és a Tottenham még megelőzheti őket.

A Polgárok szerdán folytatják a Bajnokok Ligájában, 21 órakor a svájci Bern ellen lépnek pályára. A Brighton csütörtökön (21 órakor) az Ajax Amszterdamot fogadja az Európa Ligában.