hétfő, szeptember 16, 2024
HomeSerie AAngelino centiméterekkel mellé lő: A Juve bástya sértetlen maradt

Angelino centiméterekkel mellé lő: A Juve bástya sértetlen maradt

Nemleges szemszögből nézve a Serie A 3. játéknapjának csúcsmeccse nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Ennek ellenére a Juventus és a Roma magas színvonalon találkozott egymással. Vlahovic és Angelino előtt adódtak a legnagyobb lehetőségek

A Juventus két 3-0-s győzelemmel kezdte ezt az új Serie A-szezont, de most először került igazi ellenfél elé a Roma elleni összecsapáson, amely még mindig győzelem nélkül áll (a legutóbbi, Empoli elleni 2-1-es vereség különösen keserves volt).

A Daniele de Rossi által edzett rómaiak a kezdetektől fogva bátrak voltak, és rendkívül stabilan védekeztek. Ez még azt is eredményezte, hogy a hazaiaknak többször is mélyen a saját térfelükön kellett játszaniuk az összes szélsőjükkel

Ami viszont hiányzott a Giallorossinak, amely a 19 éves saját nevelésű Pisillivel és a nem sokkal a meccs vége előtt a csatár Abrahamért cserébe Milánóból hozott Saelemaekersszel kezdett (a két argentin világbajnok, Paredes és Dybala a kispadon ült), az az átütőerő. Egyedül Saelemaekers tudta tesztelni a Juve kapusát, Di Gregoriót (13.)

Vlahovic ide, Angelino oda

Semleges szemszögből nézve tehát hiányoztak a csúcspontok, sok próbálkozásból nem lett semmi. Torinói részről legalább Vlahovic ismét közel járt, de szerb honfitársa, Svilar a Roma térfelén nem engedte ki (42′).

A második félidőben Vlahovicnak is volt lehetősége a gólszerzésre, de ezúttal nem találta el rendesen a labdát – ami miatt az balról balra szállt (48′). A nyár végi érkezőkkel, Francisco Conceicaóval (kölcsönben az FC Portótól) és Koopmeinersszel (Bergamóból érkezett sárvári csatár) felfrissülve a Bianconeri ebben a szakaszban egyértelműen irányított. A masszív római védelmet azonban képtelenek voltak igazán feltörni. Legalább Yildiznek volt egy lövése (70′), de ennél többre nem futotta – már csak azért sem, mert Vlahovic egyszer egy igazán jó passzt rosszul fogott (75′).

A 0:0 már régen végeredmény lett – és mégis majdnem megváltozott valami. Mert az utolsó percekben, amikor a Giallorossi már nagyon fáradtnak tűnt, a Dybala és az ex-gladbachi Konéval megerősített Roma még egyszer keményen nyomott. Beleértve a késői 1:0-ás lehetőségét is: Angelino maga is segített kezdeményezni, mielőtt a bal lábas, azóta az RB Leipzigtől végleg szerződtetett csatár szaftos távoli lövése csak a jobb kapufa mellé ment (90′).

Nyílvánvalóan a jobb oldali kapufa mellé lőtt (90′).

A végső gól – és két biztos pont: A Juve a közelgő Nemzetek Ligája-szünet előtt hét ponttal és továbbra sem kapott góllal (!) maradt a tabella élén, a bajnok Interrel (4-0 az Atalanta ellen) együtt. És a Roma? Továbbra is nyeretlen