kedd, október 8, 2024
HomeFootballAmit Hürzeler a félidőben mondott a játékosainak

Amit Hürzeler a félidőben mondott a játékosainak

Mivel 45 perc után 2-0 volt az állás vasárnap, kevesen fogadtak volna arra, hogy a Brighton legyőzi a Tottenhamet. A Sirályok azonban őrült visszatérésbe kezdtek, és 21 perc alatt megfordították a meccset. Fabian Hürzeler a meccs után elárulta, hogyan csinálta ezt csapata

Vasárnap délután mindössze 20 másodperc kellett ahhoz, hogy Fabian Hürzeler és játékosai először megremegjenek. Ha Timo Werner kicsit pontosabban játssza a döntő passzt, a Spurs már az első percben megszerezhette volna a vezetést. Ez a jelenet volt a kezdőjel a Sirályok sivár első félidejének, amely 2-0-s hátrányban ért véget – de a Tottenham könnyen vezethetett volna többel is.

A szünet után a hazaiak, akik a meccs előtt hivatalosan is elbúcsúztatták Pascal Großot, szenzációs visszatérést produkáltak, és Danny Welbeck a 66. percben a győztes gólt fejjel befejelte a 3-2-es végeredményt. A Brighton 21 perc alatt megfordította a mérkőzést. A győzelem után Hürzeler a Sky-nak elmagyarázta, mit mondott játékosainak a félidőben

Hürzeler: „Visszahoztuk az energiát a stadionba ”

„Azt mondtuk: győződjetek meg arról, hogy megnyeritek a személyes párharcokat. Mert ez visszahoz a játékba. Így visszanyerheted az önbizalmadat.” Csapatából hiányzott az intenzitás a labda ellen az első félidőben, és „nem tették meg a végső lépést”. A labdával való játékuk azonban nem volt rossz, ezért a tréner bízott abban, hogy még nincs vége a mérkőzésnek: „A csapat annyira jó labdabirtoklásban, hogy bármikor képes gólt szerezni”.

Egy ilyen visszatéréshez azonban nemcsak a pályán kell különleges teljesítmény, hanem a lelátóról is kell a támogatás. Ez azonban a gyenge teljesítmény után már nem igazán volt meg: „Érthető, hogy a nézők már nem voltak teljesen pozitívak a csapatunkkal kapcsolatban” – mondta Hürzeler: „Akkor fontos volt, hogy visszahódítsuk őket a pályán. Ezt a teljesítményünkkel meg is tettük. Visszahoztuk az energiát a stadionba. „

Yankuba Minteh a 48. percben szerezte meg az egyenlítő gólt, amivel 1:2-re alakult az állás. Ezt követően a lendület a Sirályok oldalán volt: „Vannak pillanatok, amikor arról van szó, hogy a lendületet a magunk javára kell megnyerni. És amikor megvan a lendület, akkor meg kell tartanod és ki kell használnod”. Az elmúlt hetekben ez nem mindig sikerült a csapatnak. Az Ipswich és a Nottingham ellen például mindkétszer csak egy-egy döntetlent ért el a Seagulls.

Ex-Mainzer Gruda ünnepli a debütálását

A német edzőt azonban nem lepik meg az ilyen kevésbé örömteli eredmények: „A Premier League egyszerűen rendkívül intenzív. Közhely, de bárki bárkit megverhet, mert mindig van egy egyéni minőség az ellenfélben, amit meg kell próbálnod elsajátítani”. Nem sokkal a meccs vége előtt aztán Hürzeler német szempontból örvendetes hírrel szolgált: bevetette az ex-Mainzer Brajan Grudát, aki sérülés miatt kihagyta a szezon elejét, és most debütált a Premier League-ben.

A Tottenham elleni győzelmet követően a Brighton a hatodik helyen áll a Premier League-ben, és mindössze két pontra van a Bajnokok Ligája-helyektől. A nemzetközi szünet után Hürzelerék október 19-én (16 óra) a Newcastle otthonában térnek vissza a pályára