kedd, szeptember 17, 2024
HomeChampions LeagueAlumíniumszerencse és küzdőszellem: Salzburg fél lábbal a Bajnokok Ligájában

Alumíniumszerencse és küzdőszellem: Salzburg fél lábbal a Bajnokok Ligájában

Nene Dorgeles és Maurits Kjaergaard 2-0-s győzelemre lövi az osztrák másodosztályú Red Bull Salzburgot a lengyelországi Lublinban a Bajnokok Ligája rájátszásának első mérkőzésén a Dinamó Kijev ellen.

A rájátszás első mérkőzése után rendkívül jók az esélyei annak, hogy a Red Bull Salzburg ősszel sorozatban hatodszor is a Bajnokok Ligájában szerepeljen. Az osztrák másodosztályú együttes szerdán a lengyelországi Lublinban 2-0 (1-0) arányú győzelmet aratott a Dinamó Kijev felett, így a jövő keddi (21 óra) salzburgi visszavágón minden a kezében van.

Egy kiélezett, viszonylag kiegyenlített mérkőzésen Nene (29) az első kapura lövéssel a Salzburgot juttatta előnyhöz. A Kjaergaard által értékesített büntetővel az 50. percben már 2-0-ra vezettek az osztrák vendégek.

A Salzburg ugyanazzal a felállással kezdett, mint az előző heti, Twente Enschede elleni visszavágón, és igyekezett korán átvenni az irányítást az esős estén. Pepijn Lijnders edző csapata magasan a saját térfelén támadta ellenfelét, és kezdetben többet birtokolta a labdát. Néhány óvatlan hiba azonban lehetővé tette a Kijev számára, hogy gyors és veszélyes ellentámadásokat indítson. A nyolcadik percben a veterán Jarmolenko jó helyzetbe került a büntetőterületen belül Shaparenko passzának köszönhetően, de elpuskázta a lehetőséget.

A Salzburg balhátvédje, Terzic a 25. perc után már nem volt bevethető, helyére Van der Brempt állt be, aki a lecserélése után azonnal mentésre kényszerítette Blaswich kapust. Ezután Baidoo blokkolta Vanat (28.) lövését közelről, de a Salzburg a következő akciójával megszerezte a vezetést: Piatkowski játszotta be Yeót, aki egy ellenfelet megelőzve Nene útjába játszotta, aki bal lábbal higgadtan fejelt a kapuba. A 34. percben Kjaergaard lőtt távolról – a Dinamó kapusa, Bushchan sikeresen avatkozott közbe.

Capaldo lemaradt a magasabb győzelemről

A Salzburg a szünet előtt fokozta a nyomást, de a második gól csak a szünet után következett. A 48. percben Sandro Schärer játékvezető a büntetőpontra mutatott, miután Yeo büntetőterületi szerelését követően a büntetőpontra mutatott. Kjaergaard, aki Enschede-ben kihagyott egy büntetőt, bal lábbal értékesítette.

A Kijev most mindent bedobott előre: Jarmolenko (51.) éppen a léc fölé lőtt, Piatkowski védett Vanat elől (54.). A túloldalon Bushchan (57) vetette bele magát egy jobb oldali salzburgi támadásba. Ezt követően 15 percre elcsendesedett a mérkőzés. A csereként beálló Bragaru a 74. percben a terület széléről nagy lehetőséget hagyott ki a gólszerzésre. A salzburgi oldalon Capaldo az utolsó percben kétszer is fölé lőtt. A legeslegutolsó lehetőséget Shaparenko pazarolta el a hosszabbításban – Blaswich biztonságosan tartotta a labdát a karjaiban.