szerda, július 3, 2024
HomeFootballÁlompasszok és egy rekord: Messi Copa-nyitó győzelemre vezeti Argentínát

Álompasszok és egy rekord: Messi Copa-nyitó győzelemre vezeti Argentínát

Argentína a várt győzelemmel nyitotta a Copa Américát az újonc Kanada ellen, de sokáig kellett remegnie – azért is, mert Lionel Messi egyetlen kategóriában sem tudott lenyűgözni

Lionel Messi a Copa America rajtjánál azt a show-t nyújtotta a szurkolóknak Atlantában (USA), amit reméltek. A 37 éves, hétfőn 37. életévét betöltő játékos csodálatos álompasszokkal vezette a címvédő Argentínát a várt nyitógyőzelemre a tornán először vendégként résztvevő Kanada ellen péntek este (MÁSZ). A világbajnoknak azonban volt még dolga a 2:0-s győzelemig.

Ez egyrészt a szemtelenül pimasz kanadaiaknak volt köszönhető, akiket új edzőjük, Jesse Marsch jól felkészített, másrészt annak, hogy az argentinok nem tudták kihasználni a lehetőségeiket. Angel di Maria már a nyolcadik percben kihagyott egy egy az egyben helyzetet, amikor a felezővonalról egyedül futott be Maxime Crepeau kapus felé. Az argentinok büntetőterülete is időről időre felizzott, de a szünetben maradt a 0-0.

Messinek és társainak fel kellett lépniük – és ezt meg is tették. Négy perccel a második félidő elején „La Pulga” Julian Alvarez tökéletes passzával Alexis Mac Allister elé állította a nyitó gólt a széleken (49′), de aztán maga sem tudott eredményes lenni: kétszer sem tudta elütni Crepeau lövését (65’/79′), és meccsben tartotta a kanadaiakat, akiknél Alphonso Davies is remekelt, és később Messi mezét is magára húzta.

Messi: Rekordot hosszabbított, rekordot ragadott, rekordot látunk

A Alvarez helyére csereként beálló Lautaro Martinez volt az, aki 2-0-ra szépített (88′), miután Messi egy álompasszal megtalálta őt. A 183-szoros válogatott játékos 17 asszisztjával meghosszabbította saját Copa-rekordját, és még egyet megfogott: Ő az első játékos, aki elérte a 35 Copa-szereplést; 1953 óta a chilei kapus, Sergio Livingstone vezetett ebben a kategóriában. Amennyiben Messi az idei kiírásban ötször is betalálna, 17 góllal megelőzné Norberto Mendez (Argentína) és Zizinho (Brazília) góllövőrekordját is.

Messi legközelebb szerdán (MEKSZ 3:00) kap lehetőséget a Chile elleni második csoportmeccsen, amely szombaton (MEKSZ 2:00) Peru ellen kezdi meg a Copa küzdelmeit. A valószínűleg utolsó nagy tornáján Messi legfőbb célja, hogy Argentínát a 16. bajnoki címéhez vezesse – eddig Uruguay 15