Alcaraz kudarcot vall Madridban

Az elmúlt két év címvédője kikap Andrej Rublevtől. Jannik Sinner sérülés miatt visszalép

A spanyol teniszcsillag Carlos Alcaraz kikapott Andrej Rublevtől a madridi ATP Masters negyeddöntőjében. A 2022-es és 2023-as tornagyőztes 6:4, 3:6 és 2:6 arányban kapott ki a világranglista-nyolcadik orosz játékostól. A 20 éves Alcaraznak ez volt mindössze a második veresége a negyedik tornán való szereplése során. A világranglista második helyén álló Jannik Sinner szerdán visszalépett a tornától.

Alcaraz, aki jobb karjának sérülése miatt kénytelen volt kihagyni a monte-carlói és a barcelonai salakpályás tornát, az első szettet uralta. Rublev azonban visszavágott. „Azt hiszem, az adogatásom sokat mentett, de a kulcs az volt, hogy ez volt az első olyan meccseim egyike, ahol az egész meccsen teljesen nyugodt voltam, egy szót sem szóltam, még akkor sem, amikor vesztésre álltam” – mondta a 26 éves játékos.

A világranglista-harmadik Alcaraz a mérkőzés előrehaladtával egyre fáradtabbnak tűnt a hűvös hőmérsékleten és a „Caja Magica” zárt tetőterében. Rublevnek a döntő szett első és ötödik játékában sikerült brékelnie. Az orosz 30 nyerőt ütött, míg Alcaraz kimerültnek tűnt a 16. fordulóban Jan-Lennard Struff ellen aratott háromszettes győzelme után, amely csaknem három órán át tartott.

Néhány perccel Alcaraz kiesése után a torna szervezői az X-en keresztül bejelentették, hogy az olasz Sinner csípősérülés miatt nem indul Madridban. A csütörtökre tervezett Felix Auger-Aliassime (Kanada) elleni negyeddöntőre nem kerül sor