Alba későn esik össze: Niners a visszatérésnek köszönhetően megszerezte első meccslabdáját

A Chemnitz elleni elődöntős sorozat 3. mérkőzésének negyedik negyedében az Alba Berlin számára egy debaklire hasonlít. Az egy szakaszban 17 pontos előny sem volt elég a fővárosi klubnak a győzelem bezsebeléséhez. Ehelyett a Niners szerezte meg az első meccslabdát a best-of-five sorozatban

A

Bayern München már biztos első döntős, de a Niners Chemnitz számára is jól alakulnak a dolgok. A szászok még egy győzelemre vannak attól, hogy megnyerjék az Alba Berlin elleni elődöntős sorozatot. Vasárnap 84:72 (37:29) arányban nyertek a fővárosi klub ellen, így 2:1-re vezetik a best-of-five sorozatot. A negyedik mérkőzést szintén Chemnitzben rendezik kedden (18:30).

A Chemnitz, amely a center Kevin Yebót korán elvesztette egy szabálytalanság utáni kizárás miatt, néhány perccel a vége előttig hátrányban volt. Úgy tűnt, hogy az Alba hosszú időn keresztül teljesen kézben tartja a meccset, és sokáig kétszámjegyű előnyét tartotta, amely a harmadik negyed közepén 17 pontra is nőtt.

Azt azonban egy nagy összeomlás követte. A záró negyedben egy 11:0-s futásnak és az erős védekezésnek köszönhetően a hazaiak végül felülkerekedtek az Albán. A Chemnitz a negyedik negyedben 31:11-re múlta felül a berlini csapatot. Csak a negyedik negyedben 67:65 volt az állás, amikor a Niners a mérkőzésen először átvette a vezetést, majd ellenállhatatlanul elhúzott

Öt Chemnitz-játékos kétszámjegyű pontszámot ért el

A német bajnoki döntőben való első szereplésüket megcélzó hazaiak legjobb pontszerzői Kaza Kajami-Keane és Jeff Garrett voltak egyenként 15 ponttal. Aher Uguak (13), Jonas Richter (11) és Wesley van Beck (10) szintén kétszámjegyű pontszámot ért el.

A túloldalon csak három berlini tudta ugyanezt megtenni. Matt Thomas és Johannes Thiemann voltak az Alba legjobbjai egyenként 13 ponttal, míg Sterling Brown tíz pontot tett hozzá.

Niners Chemnitz – Alba Berlin 84:72 (14:26,15:11,24:24,31:11)
Niners Chemnitz pontjai: Garrett 15, Kajami-Keane 15, Uguak 13, Richter 11, Van Beck 10, Krubally 8, Lansdowne 8, Lockhart 2, Yebo 2.
Pontok Alba Berlin: Thiemann 13, Thomas 13, Brown 10, Schneider 9, Delow 7, Olinde 6, Bean 5, Koumadje 4, Wetzell 4, Hermannsson 1.