HomeBundesligaAdeyemi sikerreceptje: „Nekem minden az önbizalomról szól”

Adeyemi sikerreceptje: „Nekem minden az önbizalomról szól”

A vegyes szezonkezdet után a szeptember aligha alakulhatott volna jobban Karim Adeyemi számára. Az U21-eseknél mutatott formáját a Borussia Dortmund mezében igazolta le

„Dortmundban szerettem volna jobban edzeni és játszani” – mondta tíz nappal ezelőtt Karim Adeyemi, amikor visszatekintett a tavaly novemberben lemondott U21-es edzésre. Az elmúlt napok tapasztalatai után valószínűleg nem fog még egyszer ilyen indokot mondani. Elvégre az U-21-es válogatottba való behívása nyilván a klubnál is segített neki.

Adeyemi az Izrael (5:1) és Észtország (10:1) ellen szerzett öt góljával szerzett önbizalmát átültette a Bundesligába. A 22 éves játékos, akinek balszélén keresztül számos dortmundi támadás futott, a nemzetközi szünet utáni első mérkőzésén egy assziszttal és két góllal brillírozott. „Magabiztosságot vittem magammal az U21-esekből, ami sokat segített nekem. Az edző ma bízott bennem, én pedig megmutattam neki, hogy ott vagyok” –

Mégsem volt azonban teljesen elégedett a teljesítményével. Szeretett volna egy triplát szerezni, ahogy kedden Tallinnban is tette. „Reméltem, hogy szerzek egy harmadik gólt” – magyarázta a támadó játékos. A „nagy” lehetőség erre az 59. percben jött el, amit Frank Schmidt, a Heidenheim edzője is felismert. A támadó azonban ígéretes helyzetben megpróbálta előkészíteni Serhou Guirassy debütáló gólját, ahelyett, hogy maga fejezte volna be

Adeyemi reméli, hogy behívják a válogatottba

A döntés, hogy keresztbe tette a labdát, biztosan nem az önbizalomhiány miatt született. „Nem kell rejtőzködnöm. Az U21-es válogatottban rengeteg önbizalmat szereztem. Számomra minden az önbizalomról szól” – magyarázta a bal lábas játékos.

Ha Adeyemi megőrzi ezt az önbizalmat, hamarosan újra Julian Nagelsmann látókörébe kerülhet. Arra a kérdésre, hogy a jövő hónapban esetleg a válogatottba is jelölhetik-e, a támadó így válaszolt: „Inshallah-t mondunk. Remélhetőleg, remélhetőleg ez azt jelenti”. Ha mégsem, akkor az U21-es válogatottban még várhat rá a legutóbbi teljesítményei után