ADAC GT4 Germany Spielberg 2024: Aston Martin és Porsche a pole-ban

Jan Marschalkowski és Finn Zulauf verhetetlen volt az ADAC GT4 Germany két szabadedzésén a Red Bull Ringen

A két egymás utáni kvalifikációs edzés az ötödik ADAC GT4 Germany versenyhétvégén a Red Bull Ringen igazán szoros és ezért rendkívül izgalmas volt. A folyamatosan száradó aszfaltcsík azt jelentette, hogy a pálya az ülések során folyamatosan gyorsabbá vált, így a végén a legjobb idők születtek.

A Q1-ben Jan Marschalkowski az EastSide Motorsport Aston Martin Vantage GT4-ével 1:37,499 perces idővel végzett az élen. „Végre kipukkadt a csomó. Ez nagyon jó érzés” – mondta Marschalkowski, aki Philipp Gogollokkal osztozik a brit autón, és sugárzott az első pole pozíciójáról az ADAC GT4 Germany versenyen.

„Nagyon keményen dolgoztunk idén a csapatban. Ma pont jól sikerült. Szóval mindannyian nagyon boldogok vagyunk. Reméljük, hogy a versenyen száraz idő lesz. Akkor nagyon versenyképesek leszünk. A kvalifikáció nem volt könnyű. Száraz pályát kellett találnunk.”

Az első szabadedzés második helyét Simon Birch és Denny Berndt (Razoon – more than Racing) Porsche 718 Cayman GT4-je szerezte meg 0,054 másodperces hátránnyal. Közvetlenül mögöttük a márkatársak, Ferdinand Winter és Ivan Ekelchik (Wimmer Werk Motorsport) 0,095 másodperccel lemaradva a harmadik helyen zártak. Mindkét csapatnak hazai futama van a Red Bull Ringen.

Az összetettben második helyen álló Finn Zulauf és Josef Knopp (W&S Motorsport) 0,170 másodperccel maradt le az élről, ami a negyedik helyet jelentette. Az ötödik helyet a bajnokságot vezető Michael Schrey és Gabriele Piana (Hofor Racing by Bonk Motorsport) szerezte meg a BMW M4 GT4-gyel. Ez izgalmas párharcnak ígérkezik a címvédésért folyó versenyben.

A Zulauf/Knopp Porsche duó számára még jobban alakultak a dolgok a második szabadedzésen. Zulauf 1:36.838 perces idejével megszerezte a pole pozíciót

„A megfelelő időben kellett a pályán lennünk. Valójában az aszfalt egy kicsit lassabban száradt, mint amire számítottunk” – mondta Zulauf. „Természetesen nagyon elégedettek vagyunk az eredménnyel. Mindkét futamon a bajnokság éllovasai előtt akarunk végezni, hogy pontokat tudjunk szerezni.”

A második helyet Leyton Fourie és Max Rosam (FK Performance Motorsport) szerezte meg a BMW-vel, 0,215 másodperccel lemaradva, megelőzve a Marschalkowski/Gogollok párost, akik a harmadik helyezéssel, 0,272 másodperces hátránnyal ismét aláhúzták a Q1-ben nyújtott teljesítményüket. A negyedik helyet a két jamaicai, Senna Summerbell és Thomas Gore (W&S Motorsport) Porsche-ja szerezte meg. A Schrey/Piana BMW-je a nyolcadik helyen zárta a második szabadedzést.

Az ADAC GT4 Germany verseny szombaton és vasárnap is 16:40-kor kezdődik.