vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeMotorsportsADAC GT Masters Nürburgring 2024: Schumacher pole pozíciója a jubileumi versenyen

David Schumacher a szombati futamgyőzelmet vasárnap a pole pozícióval követi – 40 perces sprint a 250. ADAC GT Masters versenyen

A vasárnapi ADAC GT Masters kvalifikáción az előző napi győztes David Schumacher (Haupt Racing Team) ott folytatta, ahol szombaton abbahagyta. A 22 éves versenyző egy új rekord körrel biztosította a pole pozíciót, és ezzel a legjobb rajtpozíciót a jubileumi ADAC GT Masters versenyre a Nürburgringen.

„A szombati győzelem igazi lökést adott nekem. A pálya rendkívül jó körülményeket kínált, ami azt jelentette, hogy az idők jelentősen jobbak voltak, mint az első kvalifikáción. Nagyon örülök, hogy megszereztem a 250. pole pozíciómat az ADAC GT Mastersben. Most már a jubileumi futamot is meg akarjuk nyerni” – mondta Schumacher, aki a Mercedes-AMG GT3-at a tavalyi bajnokkal, Salman Owegával vezeti.

Napsütéses időben, 16 Celsius-fokos hőmérséklet mellett kezdték meg az ADAC GT Masters versenyzői a második szabadedzést a Nürburgringen. Az ülés általában egy bemelegítő fázissal kezdődött, hogy a Pirelli abroncsok ideális munkaablakba kerüljenek a 3,629 kilométeres pályán.

A Mercedes-AMG pilótái, Jannes Fittje és Schumacher különösen sikeresek voltak ebben, mindketten megdöntötték a szombaton felállított kvalifikációs rekordot. Schumacher 1:24.902 perces ideje azonban mindennek a mércéje volt – 0,317 másodperccel gyorsabb volt a korábbi szombati rekordkörnél. Fittje ideje végül a második rajthelyhez volt elég.

Az első három helyezettet Elias Seppänen (Landgraf Motorsport) Mercedes-AMG GT3-ja egészítette ki. A svájci Alain Valente az Emil Frey Racing Ferrari 296 GT3-asával a negyedik helyen végzett Simon Connor Primm (Paul Motorsport) Lamborghini Huracan GT3 Evo2-je előtt.

Az ADAC GT Masters történetének 250. futama 15:10-től izgalmas szórakozást nyújt. A szombati sikeres hosszútávú verseny premierje után a jubileumi futam következő bemutatkozása egy 40 perces sprintverseny lesz. Az izgalmak garantáltak, hiszen a versenyzőknek a szokásosnál kevesebb idejük van arra, hogy érvényesüljenek a versenyben.

Az élő közvetítés a Sport1 televíziós partner csatornán 15:00 órakor kezdődik. A vasárnapi futam az ADAC Motorsport YouTube-csatornáján ingyenes élő közvetítés formájában is megtekinthető.