hétfő, október 21, 2024
HomeMotorsportsADAC GT Masters Hockenheim 2024: A bajnokok még jobbak lesznek

ADAC GT Masters Hockenheim 2024: A bajnokok még jobbak lesznek

Seppänen és Kalender nyerte a hockenheimi zárófutamot – Második hely Köhler és Oosten számára – Seppänen az első címvédő az Út a DTM-hez besorolásban

Az új bajnok Elias Seppänen és Tom Kalender újabb bravúros teljesítményt nyújtott az ADAC GT Masters 2024 utolsó futamán vasárnap. A Landgraf Motorsport fiataljai a Mercedes-AMG GT3-mal a baden-württembergi Hockenheimringen aratott ötödik győzelmükkel tökéletes szezonzárást élveztek

„Mivel már nem volt mit bizonyítanunk, teljesen felszabadultak voltunk, és az utolsó versenyen ismét csak jól akartuk érezni magunkat. Ezt mindenképpen elértük ezzel a győzelemmel” – mondta Seppänen, aki az ADAC GT Masters történetébe az »Út a DTM-hez« besorolás első, legtöbb pontot gyűjtő győzteseként vonult be idén.

Kalender egyetért: „Nagyszerű és mindenekelőtt izgalmas verseny volt. Nagy harcot vívtunk a BMW-vel, amit szerencsére a mi javunkra döntöttünk. A szezon utolsó futamát ismét győztesként befejezni mindenképpen nagyszerű érzés.”

A második helyet Maxime Oosten és Leon Köhler szerezte meg az FK Performance BMW M4 GT3-asával. A harmadik helyet a két svájci pilóta, Jean-Luc D’Auria és Alain Valente szerezte meg az Emil Frey Racing Ferrari 296 GT3-asával. A csapatbajnokságot a 2024-es szezonban a Haupt Racing Team nyerte, amely egész évben folyamatosan jó eredményekkel nyűgözött le.

A 4,574 kilométeres pályán rendezett utolsó futam rajtfázisát látványos csata jellemezte a mezőny elején. Seppänen rögtön a rajtnál elpréselte magát a pole pozíciót megszerző Valente mellett, aki ugyan vissza tudta szerezni a pozícióját, de végül a Mercedes-AMG, majd Köhler BMW-je ellenében vereséget kellett szenvednie. Valente ezt követően a harmadik helyen találta magát.

Ettől kezdve a két kedvezményezett elhúzott a mezőny többi részétől. A kötelező bokszkiállásnál csökkentett leállás miatt azonban a ProAm versenyzője, Alexander Schwarzer a Fach Auto Tech Porsche 911 GT3 R-rel az élre állt. A Porsche pilótája is profitált a Landgraf-Mercedes-AMG-vel versenyző Kalender, az FK-BMW-vel versenyző Oosten és az Emil-Frey-Ferrarival versenyző D’Auria közötti kiélezett hármas csatából.

A végére azonban egyre csökkent a különbség az élen haladók között, így Kalender és Oosten meglátta az esélyt egy előzési manőverre, és meg is valósította azt. Ők ketten ugyanabban a sorrendben haladtak át a célvonalon. „Nagyon élveztem a csatát Tommal. Sajnos ez végül nem volt elég a győzelemhez, de így is elégedettek vagyunk az eredménnyel” – mondta Oosten.

Miután D’Auria és Juliano Holzem az Audi R8 LMS GT3 Evo2-vel szintén megelőzte a Fach Porschét, szívdobogtató finálé alakult ki a harmadik helyért. Kemény párharcban végül a Ferrari szerezte meg a dobogó utolsó, megmaradt helyét.

„Kemény csata volt, de erről szól a sorozat, és ezt akarják látni a rajongók. Nagyszerű dolog egy újabb dobogós eredménnyel zárni a szezont” – foglalta össze csapattársa, D’Auria véghajráját Valente. Schwarzer, aki eddig figyelemre méltó teljesítményt nyújtott az ezüstérmes pilóták ellen, nem sokkal a futam vége előtt feladta a versenyt, miután a Sachs kanyarban balesetet szenvedett.

A Holzem ikrek, Sandro és Juliano a negyedik helyen vették át a kockás zászlót Tim Zimmermann és a chilei Benjamin Hites Lamborghini Huracan GT3 Evo2-je előtt. A 15. helyről induló Finn Wiebelhaus és Jannes Fittje (Haupt Racing Team) a Mercedes-AMG GT3-mal a szombati naphoz hasonlóan erős visszavágót vívott, amivel a hatodik helyre jöttek fel.

Salman Owega és David Schumacher a Haupt csapat második Mercedes-AMG GT3-asával a hetedik helyen végzett. A Kapfinger ikrek, Johannes és Michael a Team Joos Porsche 911 GT3 R-rel a nyolcadik helyen végeztek Denis Bulatov és Mike David Ortmann előtt a Walkenhorst Motorsport Aston Martin Vantage GT3-asával.

Kwanda Mokoena és Max Reis (Haupt Racing Team) a 14. helyről a tizedikre hajtott Mercedes-AMG GT3-mal. Pablo Schumm és Jonas Karklys az Audi R8 LMS GT3 Evo2-vel a Team Engstler csapatától megnyerte a ProAm értékelést