A Wagner testvérek átgázoltak az Orlandóval a Heat-en – da Silva debütált

A Wagner testvérek erősen kezdték az új szezont az Orlando Magicnél. A Magic egy kiváló harmadik negyednek köszönhetően egyértelműen 116:97-re nyert a Miami Heat ellen. Tristan da Silva a meccs végén debütál az NBA-ben

Az orlandói vendégek 39:18-ra nyerték a harmadik negyedet, miután a nagyszünetben mindössze négy ponttal vezettek. Paolo Banchero 33 pontjából tizenkettőt (12/24 FG, plusz 11 lepattanó) ebben a tizenkét percben szerzett, míg Franz Wagner 23 pontot (10/16 FG), négy lepattanót és négy asszisztot tett hozzá mindössze 23 perc alatt. Az ő szolgálataira ennél tovább nem volt szükség, a berlini születésű játékosnak a második negyedben kisebb faultproblémái voltak.

A 23 éves játékos azonban a gyenge előszezon után határozott javulást mutatott, hat hármasából hármat is bedobott. A Magicnek általában nagyon jól mentek a dolgok kintről. A 49 távoli dobásból 18 ment be a gyűrűbe, ebből hatot Gary Harris (18) értékesített. Így az sem számított, hogy az új szerzemény Kentavious Caldwell-Pope (3, 0/5 FG) még nem hozta meg a remélt lökést.

Moritz Wagner szokásához híven a padról érkezett az Orlandóhoz, hét pontot (2/4 FG), hat lepattanót szedett és két asszisztot adott. Az Orlando már 32 ponttal is vezetett, az első Heat-szurkolók pedig nyolc perccel a vége előtt hazaindultak. Így lemaradtak Tristan da Silva NBA-debütálásáról, aki csak az utolsó öt percben állt be, és egyelőre nem része a szokásos rotációnak. A 18. helyen kiválasztott játékos nem szerzett pontot, és egyetlen távoli dobását is elhibázta

Miami Heat csalódást okozott a szünet után

Amiami szupersztárja, Jimmy Butler különösen csalódást okozott, alig 26 perc alatt mindössze három pontot (1/8 FG) szerzett. A társsztár Bam Adebayo (9, 1/5 FG, 7/10 FT) szintén nem volt tényező. A Heat legjobb pontszerzője a playmaker Terry Rozier (19, 5/15) volt, de ő sem volt túl hatékony. A hazaiak mindössze 39 százalékkal találtak be a dobásaikból, ráadásul 18 támadólepattanót engedtek el, amiből az Orlando 25 pontot termelt.

A Heat vasárnap este újra pályára lép, amikor Erik Spoelstra vezetőedző csapata a Charlotte Hornetset fogadja, amely némileg meglepő módon a Houston Rockets otthonában nyert (110-105). Az Orlando egy nappal korábban hazai pályán játszik Dennis Schröderék Brooklyn Netsével, ahol az NBA történetében először fordulhat elő, hogy négy német is egyszerre játszik