A történelem legrosszabb győztese

Hosszú sérülés miatti szünet után Marin Cilic újabb ATP-tornát nyert – a világtörténelem legrosszabbul rangsorolt játékosaként

Az amerikai Axel Nefve jelenleg a 777. helyen áll a teniszezők világranglistáján. Egy név, amelyet valószínűleg csak a legelszántabb teniszrajongók ismernek.

Múlt héten egy sokkal ismertebb név állt a 777. helyen a hetente frissített világranglistán: Marin Cilic.

Az utóbbi azonban történelmi tornagyőzelemmel katapultálta magát feljebb a ranglistán. Cilic, aki sérülés miatt visszacsúszott a ranglistán, szenzációsan megnyerte a kínai Hangcsouban rendezett ATP 250-es tornát, és ezzel új rekordot állított fel: Még soha nem nyert ATP-tornát a világranglistán ilyen alacsonyan rangsorolt játékos.

ATP: Cilic legyőzte Hewittot

A korábbi rekordot az ausztrál legenda, Lleyton Hewitt tartotta. Ő 1998-ban 16 évesen, a világranglista 550. helyén állva nyerte meg az adelaide-i tornát. A legjobb 5 játékos között van egy német is: Tommy Haas a világranglista 349. helyén állt, amikor 2004-ben Houstonban győzött, ezzel ő az ötödik legalacsonyabban rangsorolt játékos, aki tornát nyert.

Cilic, aki 2014-ben megnyerte a US Opent New Yorkban, február óta nem tudott tornán játszani sérülés miatt. Miután májusban térdműtéten esett át, nehezen tudott visszatérni a nagyszínpadra

Ez sikerült is neki, a döntőben 7:6 (7:5), 7:6 (7:5), 7:6 (7:5) arányú győzelmet aratott a helyi kedvenc Zhang Zhizhen felett. A díjátadón Cilic arany- és ezüstkonfetti záporában állt, és elérzékenyülve beszélt: „Köszönöm a családomnak, a fiaimnak, a feleségemnek – és mindenkinek, aki támogatott ebben a nehéz időszakban. ”

A szervezők vadkártyájának köszönhette csupán, hogy elindulhatott a hangcsoui tornán. Az, hogy végül a 21. tornagyőzelmét és 2021 óta az első ATP-szintű győzelmét (akkor még Szentpéterváron) szerezte meg, a teniszezőtársait is megörvendeztette

Ex-Werder profi Klasnic gratulál

Az exprofi Magnus Norman az Instagramon egy egyszerű „Gratulálok”-kal kommentált, Malek Jaziri tapsolt, Ivan Dodig azt írta „Bravo, keresztapa”, Pablo Andujar pedig „Gratulálok amigo!!!”. A korábbi futballsztár Ivan Klasnic szintén tapsoló kezeket küldött honfitársának.

A tornagyőzelemmel a horvát a 212. helyre lépett előre a világranglistán. A múlt hétig egyébként az amerikai Maxime Cressy állt ott a rangsorban. Egy olyan játékos, aki pályafutása során mindössze egyetlen ATP-tornát nyert.