A teniszcsillag teljesen kiborult

A teniszprofi Frances Tiafoe kiesett a Shanghai Mastersen. Veresége után rátámadt a bíróra – és kegyetlenül sértegette

A US Open elődöntős Frances Tiafoe a legjobb 16 között kiesett a Shanghai Mastersen. A 26 éves játékos 7:5, 5:7, 6:7 (5:7) arányú szoros vereséget szenvedett az orosz Roman Rischatowitsch Safiullintól. Tiafoe egyáltalán nem tudta, hogyan dolgozza fel vereségét, a mérkőzés vége után azonnal verbálisan támadta Jimmy Pinoargote játékvezetőt – és hogyan.

„Baszd meg, ember! Baszódj meg! Tényleg, ember. Az egész meccsen átbasztál. Te kibaszott szarházi” – sértegette az ecuadoriakat a lehető legrosszabb módon. „Ezek az emberek mind szórakoztatni akarnak, de te elbaszod a meccset” – kiabálta felháborodottan Pinoargote felé.

De mi is történt valójában?

Egy jelenetről volt szó, néhány másodperccel a mérkőzés vége előtt. A harmadik szett tie-breakjében 5:5-nél Tiafoe-t megbüntették, mert túl sokáig adogatott. Mivel Tiafoe ebben a mérkőzésben már kapott egy figyelmeztetést a játék késleltetéséért, az első adogatását törölték, és Tiafoe-nak a második adogatásával kellett szerválnia. Az amerikai elvesztette ezt a labdamenetet, így Safiulin 6:5-nél adogathatott a mérkőzésért. Az orosz ezt kihasználta, és megnyerte a meccset, ami Tiafoe kirohanását okozta.

Tiafoe korábban azzal érvelt, hogy leütötte a labdát, és szerválni készült. Az ütőóra azonban már lejárt, így Pinoargote döntése érthető volt.

Azonban nem a Tiafoe és Pinoargote közötti incidens volt az egyetlen vitatott döntés azokban a sanghaji órákban. Korábban a svájci Stan Wawrinka is áldozatul esett Carlos Bernardes bíró számolási hibájának (bővebben itt olvashat)