szombat, július 6, 2024
HomeLa LigaA Real tartalékjai igen tiszteletreméltóak: Brahim Diaz szólójának tapsolnak a Granada szurkolói

A Real Madrid megérdemelten nyert 4-0-ra a kieső helyen álló Granada idegenbeli mérkőzésén. A már megkoronázott spanyol bajnoknak egy kis időre volt szüksége, hogy beinduljon, mire különösen Brahim Diaz berobbant az életbe

A két Bajnokok Ligája-döntős együttes teljesítménye nem is lehetett volna különbözőbb: A Real Madrid (2:1 a Bayern ellen) és a BVB (1:0 Párizsban) párhuzamos időpontban vívta kötelező győzelemmel a bajnoki mérkőzéseit – a Dortmund 3:0-s vereséget szenvedett a Mainzban, míg a spanyol bajnok a Granada 4:0-s tétmeccs után 4:0-ra múlta felül a Granadát.

A védelemben tíz változtatást eszközölő, Courtois-t a kapuban is nélkülöző és csak Rüdigerre támaszkodó fehérek az első félidőben nagyon lassan vették a dolgokat Andalúziában. Ennek eredményeként a kiesőjelöltek előtt adódott a mérkőzés első lehetősége – de a születésnapos Courtois Bruno Mendez fejesét a léc fölé kormányozta (20′).

Különlegesen debütált Fran Garcia

A Real számára kiábrándító első félidő már a végéhez közeledett, amikor a Blancók a semmiből lecsaptak: Brahim Diaz keresztlabdája után az előléptetett Fran Garcia lőtte be élete első versenykapusát a Real profijai között, többek között egy címeres csókkal (38′).

A Granada már a szünetre gondolt, amikor a Brahim Diaz által beküldött Fran Garcia tökéletesen előkészítette Arda Güler helyzetét. A 2:0 a fiatal török harmadik La Liga-gólja volt nyolcadik fellépésén (45.+2).

Aki arra számított, hogy a Granada a szünet után visszavágóra készül, az tévedett. Különösen Brahim Diaz volt nagyon felpörögve, és a finom technikus egy utolsó és utolsó előtti passzát egy duplával követte a szünet után: A 3:0 után – egy szólófutás a felezővonalról a félpályán át – még néhány Granada-szurkoló is megtapsolta (49′), a 4:0-t Modric állította be (58′).

Bayern-terror Joselu ügyesen – de sikertelenül

Azt a Modricot is nagy tapssal jutalmazta az egész stadion, amikor lecserélték – tekintettel arra, hogy valószínűleg távozik Spanyolországból (70′). Nem sokkal előtte Joselu lábában volt az 5:0, de ügyesen elbaltázott egy hátszelet (66′). Nem ez volt a Bayern sokkoló napja, aki több lehetőséget is elpuskázott

Az utolsó negyedórában – ekkor már Kroos is beszállt – a Real több fokozatot is visszaváltott, és magabiztosan kezelte a vezetést. Az immár 90 pontnál járó Real kedden tér vissza a pályára, amikor a Deportivo Alaves látogat a Bernabeuba.