A német teniszcsillag megelőzte Djokovicot

Alekszandr Zverev annak ellenére, hogy elszalasztotta álmát, hogy ismét megnyerje első Grand Slam-címét, feljebb kapaszkodik a világranglistán. Rég nem volt ilyen jó már

Alexander Zverev a US Openen elért negyeddöntője után a második helyre kapaszkodik fel a tenisz-világranglistán, ezzel visszatér pályafutása legjobb helyére. A 27 éves játékos megelőzte a spanyol Carlos Alcaraz és a szerb Novak Djokovicot, akik korábban mindketten elbukták a New York-i Grand Slam-tornát.

Zverev legutóbb két évvel ezelőtt állt a második helyen, utána a francia nyílt teniszbajnokságon szerzett súlyos bokasérülése miatt átmenetileg a 27. helyre esett vissza. Zverev deklarált célja a Grand Slam-cím megszerzése mellett az, hogy a világranglista élére kerüljön. Jelenleg 7075 pontjával több mint 4000 ponttal van lemaradva a US Open-győztes olasz Jannik Sinner (11 180) mögött.

Női egyesben Tatjana Maria ismét a legmagasabban rangsorolt német, miután a guadalajarai, alacsonyabb rangú torna döntőjében kikapott. A 99. helyről a 82. helyre lépett előre, megelőzve Laura Siegemundot, aki most a 97.