csütörtök, július 4, 2024
HomeTennisA legyőzött Djokovic elkerüli a 16 közé jutást

A legyőzött Djokovic elkerüli a 16 közé jutást

A teniszcsillag második párizsi öt szettes thrillerének is happy endje van. A címvédő sántít, tántorog – de nem esik el. A térdsérülése azonban aggodalomra ad okot

Novak Djokovic láthatóan nem bírja dráma nélkül: két nappal az éjszakai rekordot jelentő harmadik körös meccse után a szerb teniszcsillag szó szerint a negyeddöntőig kínlódott a francia nyílt teniszbajnokságon.

A térdsérüléssel bajlódó, önmagával és a világgal láthatóan elégedetlen címvédő ismét egy idegtépő, öt szettes thrillert produkált, amelyben 4:39 óra után 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3 arányban diadalmaskodott az argentin outsider Francisco Cerúndolo ellen.

Közben a padlón feküdt, és tulajdonképpen csak egy magyarázata volt a visszatérésére, miután 1:2-es szetthátrányba került, mondta a 37 éves játékos a pályán adott interjú során a közönségnek adott „nagy köszönettel”: „Megcsináltátok!”.

A 370. Grand Slam-meccsen aratott győzelmével megelőzte a svájci tenisz ikon Roger Federert ebben a statisztikában. A szerb (59) egyben megdöntötte a négy major-tornán elért negyeddöntők számát illetően a korábban Federerrel (58) megosztott rekordot is. Párizsban sorozatban 15. alkalommal jutott a legjobb nyolc közé – a 24-szeres Grand Slam-tornagyőztes azonban Cerúndolo ellen nem volt címvédésre alkalmas formában. Különösen a fizikai állapota vet fel kérdéseket.

Djokovic, aki csak hajnali három óra és négy és fél óra után fejezte be szombaton az olasz Lorenzo Musetti elleni harmadik fordulós mérkőzését, kezdetben úgy tűnt, hogy jól felépült a megerőltetésekből. A második szett elején azonban a 24-szeres Grand Slam-tornagyőztes orvosi időt vett ki, hogy kezeltesse a jobb térdét. Ennek okát akkor árulta el, amikor később panaszkodott a vezetőbírónak a pályán lévő salakmennyiség miatt: „Kicsavarodott a térdem. Állandóan csúszkáltam és csúszkáltam. „

Apatikus tekintet és rejtélyes testbeszéd

Djokovic ismét összecsapott a közönséggel is a Court Philippe Chatrier-en, amely túl hangos volt számára egy labdamenet során. Miután Cerúndolo végül a 13. kísérleténél sikerült kihasználnia egy bréklehetőséget és megnyernie a második szettet, a szerb a páholya irányába is bekiabált. „A vulkán él – a kérdés az, mikor tör ki” – mondta már a harmadik fordulós meccs után korábbi edzője, Boris Becker Djokovicról.

Djokovic testbeszéde rejtélyes volt. A labdamenetek után vagy kúszva, vagy sántikálva mozgott a helyére. A harmadik szett elvesztése után a sportcsillag szinte apatikusan nézett a térbe a kispadon, sérült lábát kinyújtva. A szurkolók örömére a negyedik szettben ismét nagyobb küzdőszellemet mutatott, és a döntő menetben erődemonstrációval mentette meg magát. Ott erős idegekről tett tanúbizonyságot