vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeBasketballA csomó Franz Wagnerrel pattan ki: DBB-csapat szétzúzza Japánt

A csomó Franz Wagnerrel pattan ki: DBB-csapat szétzúzza Japánt

A német kosárlabdázók tovább gyűjtik az önbizalmat az olimpiára. A következő győzelem Japán ellen Berlinben. Bő egy hét múlva Franciaországban lesz komoly a helyzet

A világbajnok Németország egyértelműen megnyerte olimpiai tesztmérkőzését a soron következő előselejtezős ellenfele, Japán ellen. Gordon Herbert szövetségi edző csapata 104:83-ra (56:31) nyert az ázsiaiak ellen Berlinben, és negyedik felkészülési mérkőzésén harmadik sikerét aratta.

Franz Wagner (27 pont), Dennis Schröder és Andreas Obst (egyaránt 12) nyolc nappal az olimpia kezdete előtt ragyogó teljesítménnyel vezették a Német Kosárlabda Szövetség válogatottját.

„Jó munkát végeztünk” – mondta Schröder kapitány a MagentaSportnak. „Megfelelő volt a csapatkémia, mindenki mozgatta a labdát. Védekezésben jó munkát végeztünk.” A gólkirály Wagner különösen az első félidőt emelte ki. De jó volt látni azt is, „hol van még bennünk potenciál” – mondta.

Gordon Herbert edző így nyilatkozott: „Az első félidőben jól kosárlabdáztunk. A második félidőben már nem annyira, de ez segíteni fog nekünk”.
Csapata egy pillanatra sem hagyott kétséget afelől, hogy ezt a találkozót is meg akarja nyerni. Schröder, aki egyike a három jelöltnek a német zászlóvivő szerepére, a tőle megszokott magabiztossággal irányította a játékot, és ügyesen hozta helyzetbe csapattársait

Franz Wagner ragyogott szülővárosában

A japánok az első perctől kezdve gyakorlatilag esélytelenek voltak. Az Ostbahnhof arénában remek hangulatban zajló mérkőzésen a nyitónegyed után 27:16 volt az előny, amely a félidőre 56:31-re nőtt. Különösen a berlini Franz Wagner, aki az NBA-ben az Orlando Magicben játszik, volt megállíthatatlan régi klubjánál. A 22 éves játékos többször is megállíthatatlanul hajtott a kosárba, és támadásban is brillírozott.

Wagner és társai a második félidőben tovább fokozták a nyomást. A szélső különösen megmutatta, miért is írt alá nemrég új, ötéves szerződést Floridában, amiért legalább 224 millió dollárt (kb. 206 millió euró) kap. A harmadik negyed végén a közönség tapsa közepette lecserélték, és végignézhette, ahogy társai kezelik a vezetést.

Legjobb pontszerzők: F. Wagner (27 pont), Schröder (12), Obst (12), Lo (11), M. Wagner (11) Németországnak – Hachimura (19), Togashi (13), Hiejima (11), Hawkinson (10) Japánnak. – Nézők Berlinben: 10,413