Site icon Sports of the Day

A Celtics szétzúzza a 76erst, a Grizzlies-Bigs meggyőzött

Az előszezon az NBA-ben folytatódik. Vasárnap este a regnáló bostoni bajnokok továbbra is úgy tűnik, hogy mindenben a mértékadóak. Továbbá: A Memphis és a San Antonio is szoros győzelmeket aratott

San Antonio Spurs vs. Utah Jazz

Amint az előszezonban oly gyakran előfordul, ezen az estén sem került bevetésre az összes sztár – Stephen Curry előző napi sérülése intő jel lehetett. A San Antonio a szupersztár Victor Wembanyama és Devin Vassell nélkül, míg a Utah többek között Lauri Markkanen és Jordan Clarkson nélkül utazott.

A meccs azonban a sztárhatalom nélkül is elég izgalmasra sikerült. A két csapat három negyeden keresztül nem sokat adott egymásnak. A negyedik játékrész elején a vendégek Salt Lake Cityből szűk három ponttal vezettek (88:91).

A záró negyedben azonban a hazaiak átvették az irányítást. Riley Minix (8 pont) és az újonc Stephon Castle (7 pont, 3/4 FG) vezetésével a texasiak későn a maguk javára fordították a mérkőzést. A Spurs legjobb pontszerzője mind a négy negyedben Keldon Johnson volt 20 ponttal (9/13 FG). Az új szerzemény Chris Paul mindössze három pontot szerzett (1/7 FG), de nyolc dobást értékesített nulla eladott labda mellett. Collin Sexton volt a Utah legeredményesebb játékosa (24 pont, 8/16 FG).

Chicago Bulls vs. Memphis Grizzlies

Az est második mérkőzésén a Memphis Grizzliesnek nélkülöznie kellett sztárjátékosát, Ja Morant. Az irányító a legutóbbi előszezonmeccsen bokasérülést szenvedett, ezért pihentették. A házigazdák Coby White-ot is nélkülözték.

A Chicago Bulls kezdetben úgy tűnt, hogy hazai pályán jobban kezd. A Szeles Város csapatának sikerült kis előnyt kiépítenie, főleg a második félidőben. A félidei szünetre már +14-es előnyük volt. Ebből Zach LaVine-nak is jelentős rész jutott. A vegyes előszezont követően a gárda jelenleg erős kezdeti formában van (28 pont, 9/12 FG, 6/6 3PT).

A harmadik játékrész viszont teljes egészében a memphisi vendégeké volt. Különösen a Grizzlies magasemberei tették a különbséget. Az idei második körös Jaylen Wells 24 ponttal (4/10 3PT) állt csapata élére, míg a lottery pick Zach Edey további 15 pontot (5/10 FG) tett hozzá. A japán újonc és közönségkedvenc Yuki Kawamura (2 pont) azonban a büntetővonalról szerezte a győzelemben döntő pontokat.

Boston Celtics vs. Philadelphia 76ers

A Philadelphia 76ers igazi megaláztatást szenvedett a Boston Celtics-től. A vendégekkel ellentétben azonban a regnáló bajnok majdnem a rájátszás kezdőcsapatát állította fel. A sérült Al Horford és Kristaps Porzingis helyett csak Luke Kornet töltötte be a center posztot.

Doc Rivers, a Sixers edzője ezzel szemben nélkülözte alapcsapata nagy részét, köztük Joel Embiidet, Paul George-ot, Tyrese Maxey-t és Kelly Oubre Jr. A Celtics már az első játékrész után +22-es előnyben volt. Amikor a Tatum, Brown, White, Holiday kvartett a második félidőben újra pályára léphetett, végre tényleg egyértelművé vált a dolog.

Joe Mazzulla legényei végül harmadik előszezonbeli tesztjüket is megnyerték, és továbbra is veretlenek. Jaylen Brown (18 pont, 7/12 mezőnyből) vezette csapatát a statisztikában. A Philadelphiánál az első körös Jared McCain teljes erőbedobással küzdött a vereség ellen, és 20 pontig jutott (9/21 FG).