szombat, július 6, 2024
HomeNBAA Celtics bejutott a konferenciadöntőbe - Doncic gálázott a Dallas győzelmében

A Celtics bejutott a konferenciadöntőbe – Doncic gálázott a Dallas győzelmében

A Boston Celtics sorozatban harmadszor jutott be a keleti konferencia döntőjébe. A rekordbajnokoknak azonban nem sokat számít a köztes lépcsőfok. A Mavericks ledolgozza előnyét. Az NBA csütörtök hajnalban

A Boston Celtics az első csapat, amely bejutott az NBA konferenciadöntőjébe. Az alapszakasz legjobb csapata a Cleveland Cavaliers 113:98-as legyőzésével biztosította be a sorozatban szükséges negyedik győzelmét, így sorozatban harmadszor jutott be a keleti konferencia döntőjébe. A Boston azonban ebben az időszakban nem nyert NBA-bajnokságot.

A Celticsnek így is 17 bajnoki címe van – csak a Los Angeles Lakersnek van ennyi. Ellenfelük a konferenciadöntőben vagy a New York Knicks, vagy az Indiana Pacers lesz. A német Isaiah Hartenstein vezette Knicks 3:2-re vezet a párharcban.

A Celticsnek nehéz dolga volt a Cavaliers ellen, és próbára tette a TD Gardenben a szurkolók idegeit. „Nem számítottunk arra, hogy az első vagy a második negyedben megnyerjük a meccset. Addig tart, ameddig tart” – mondta a mérkőzés után az amerikai televízióban Jayson Tatum, a Celtics legjobb pontszerzője 25 ponttal. A konferenciadöntőbe jutás még nem jelent nagy sikert: „Sokszor voltam már itt. Nem ez a cél.” Al Horford kiemelkedő meccset játszott, 22 ponttal és 15 lepattanóval zárt. A Cavaliers legjobb pontszerzője Evan Mobley volt 33 ponttal.

Dallas meccslabda

A Dallas Mavericks 104-92-es győzelmet aratott Oklahoma Cityben, ezzel 3-2-es előnyre tett szert a nyugati konferencia vitatott sorozatának győzelmei után. Két nappal a Dallasban elszenvedett vereség után a Luka Doncic és Kyrie Irving vezette Mavericks végig kézben tartotta a mérkőzést. A Würzburgból Maxi Kleber továbbra is hiányzott vállsérülése miatt.

„Ez csak 3:2, be kell fejeznünk” – mondta Doncic. A szlovén 31 pontos, tíz lepattanós és tizenegy asszisztos tripla-duplát jegyzett. Irving újabb átlag alatti estét produkált tizenkét ponttal és négy assziszttal. Shai Gilgeous-Alexander 30 ponttal ismét az Oklahoma City Thunder legjobb embere volt. A mérkőzés már a hatodik meccsen dőlhet el vasárnap este Dallasban