szombat, július 6, 2024
HomePremier LeagueA Burnley és a Luton csak rövid ideig reménykedik - a Premier...

A Burnley és a Luton csak rövid ideig reménykedik – a Premier League kiesés már szinte biztosra vehető

A remény szombat délután ismét rövid ideig pislákolt, de végül egyértelmű: a Sheffield United után a másik két feljutó csapatnak, a Burnley-nek (1-2 a Tottenhamnél) és a Luton Townnak (1-3 a West Ham Unitednél) is távoznia kell a Premier League-ből alig egy év után

A Burnley tudta, hogy szombat délután eljött az óra: csak egy Spurs-győzelemmel lehetne elkerülni az előző szezon másodosztályú bajnokának idő előtti kiesését, legalábbis egyelőre. És valóban, Vincent Kompany csapata úgy tűnt, hogy szalmaszálba kapaszkodik, amikor a korábbi Bundesliga-szakember Bruun Larsen (BVB, Hoffenheim) a londoniakat lőtte vezetésbe (25′). A Burnley reményei azonban alig hét perccel később szertefoszlottak: Pedro Porro végigmasírozott a jobb szélen, egyáltalán nem szerelték, és a labdát a kapu jobb felső sarkába püfölve 1-1-re alakította az eredményt (32′).

A második félidőben az utóbbi időben zsinórban négy vereséget elszenvedő Spurs folyamatosan növelte a nyomást. A korábbi Wolfsburg-játékos Van de Ven a hajrában megszerezte az ünnepelt győztes gólt, amikor hirtelen az ellenfél büntetőterületen belül megjelent az első sorban, és ügyesen, ballal, ballal fejelt a kapuba (83′). Míg a Tottenham győzelmével életben tartja homályos Bajnokok Ligája-reményeit (két meccsel a vége előtt négy pont a hátránya a negyedik helyen álló Aston Villa mögött), addig a Burnley már kiesett az utolsó játéknap előtt

A Luton Townra többé-kevésbé ugyanez igaz. A Burnley-hez hasonlóan a Luton is kezdetben reményt kapott a West Ham Unitedtől: Lokonga fejelt a korai vezetésért (6.). A Kalapácsosok azonban láthatóan nem akarták elveszíteni a távozó menedzser, David Moyes utolsó hazai meccsét: Ward-Prowse (54.) és Soucek (65.) néhány percen belül fordított. A csereként beállt Earthy (19) pedig első Premier League-góljával (76.) koronázta meg a gólgyártást.

Ennek eredményeként a Luton esélyei a ligában való bennmaradásra a legjobb esetben is csak elméleti jellegűek. Bár a 17. helyen álló Nottingham Forest mögött mindössze három pont a hátrányuk, a Luton gólkülönbsége 12 ponttal rosszabb. Bár a Forest ma este nem kapott gólt a Chelsea FC ellen, kisebb csoda kellene ahhoz, hogy utolérjék a Nottinghamet

Először kapott több mint 100 gólt egy idényben

A régen kiesett Sheffield United azonban új negatív rekordot állított fel az Everton FC elleni 1-0-s vereséggel, amivel a United lett a Premier League történetének első olyan csapata, amely egy szezonban több mint 100 gólt kapott (101). A Swindon Town 1993/94-ben már 100 gólt kapott – igaz, 42 meccses szezonban.