Site icon Sports of the Day

A bíró elszámolja magát, és senki sem veszi észre.

A székbíró áll a középpontban Stan Wawrinka és Flavio Cobolli sanghaji második fordulós mérkőzésén. Súlyos következményekkel járó hibát követ el

Carlos Bernardes régi motoros a székbírói székben. A Stan Wawrinka és Flavio Cobolli mérkőzésén azonban a brazil megmutatta, hogy a technikai segítség ellenére, a nézők és a játékosok szeme láttára még a teniszbírók is hibázhatnak. Ebben az esetben még olyat is, ami észrevétlenül maradt, és ami esetleg döntő lehetett a mérkőzés szempontjából.

Mi történt? A harmadik szettben 0:1-nél Wawrinka adogatott, és megnyerte az első pontot. Bernardes ezután kommunikált a vezetőbíróval, és láthatóan elfelejtette, hogy ki nyerte az első pontot.

Amikor Cobolli a következő labdamenetet egy nagyszerű stoplabdával megnyerte, az állás valójában 15:15 volt. Bernardes azonban 0:30-at számolt – anélkül, hogy bárki felhívta volna a figyelmét a hibájára.

Így folytatódott a meccs, és Cobolli-nak sikerült a brék. Ez volt az egyetlen a harmadik szettben, és végül az olasz 7:6, 6:7 és 6:3 arányban győzött.

Kyrgios lő Bernardes ellen

A mérkőzés után sem a két játékos, sem az ATP szervezői nem kommentálták a sorsdöntő hibát, de a teniszező Nick Kyrgios dühösen reagált. „Bernardest már évekkel ezelőtt ki kellett volna rúgni. Hogy történhetett ez meg?” – dühöngött az ausztrál az X.

Cobolli a következő fordulóban két szettben kikapott a szerb topsztártól, Novak Djokovic-tól.