A Barcelona elveszítette a főpróbát – és aggódik Gündogan miatt

Igazi katasztrófa volt az FC Barcelona főpróbája a Valencia elleni szezonkezdet előtt. A katalánok kikaptak az AS Monacótól – és Ilkay Gündogan miatt is aggódnak

Az FC Barcelona számára ez egy felejthető tesztmeccs volt. Hansi Flick vezetőedző legényei szinte teljes kerettel 3-0-ra kikaptak hétfő este az Adi Hütter vezette Monacótól. A Camp Nou átépítése alatt továbbra is alternatív helyszínként szolgáló barcelonai Olimpiai Stadionban a 40 ezer néző egy része még füttyszóval is nyugtázta a nyári felkészülés első, de súlyos vereségét.

A „Trofeo Joan Gamper”, amelyet hagyományosan a futball úttörője, Joan Gamper tiszteletére játszanak – a svájciaknak köszönhető az FC Barcelona megalapítása -, így a francia Földközi-tenger partjára költözött, és tizenkét év után először nem a házigazda klubhoz.

A katalánok sportszerűsége azonban, különösen a második félidőben, amelyben a Monaco gólnélküli első félidő után mindhárom gólt megszerezte, valószínűleg sokkal súlyosabb volt

Gündogant előbb lecserélték, majd újra lecserélték

Flick számára ezzel nem kívánt építkezések nyílnak meg alig néhány nappal a Valencia elleni La Liga-nyitány előtt. A katalánok nem tudtak építeni a többi felkészülési mérkőzésen mutatott, olykor vonzó, pörgős és intenzív játékstílusra, amikor többek között a Realt verték (2:1) és a Man Cityvel döntetlent értek el (2:2; rendes játékidőben). Ezzel szemben a Monaco gyorsasága és mélysége támadásban gondot okozott az FCB-nek.

Elnehezíti a helyzetet, hogy Flicknek honfitársáért, Gündoganért is aggódnia kell. A DFB csapatkapitánya a második félidőben csereként állt be, de alig több mint 20 perc után le kellett jönnie a pályáról egy fejrepedéssel. A 33 éves játékos egy akaratlan könyökütést kapott. Hétfő este azonban még nem volt világos, hogy Gündogan sérülése komolyabb-e, és hogy az első játéknapon való részvétele kilátásban van-e.