vasárnap, október 20, 2024
HomePremier League60 perc emberhátrány és Christie kalapácsa: az Arsenal először kapott ki

60 perc emberhátrány és Christie kalapácsa: az Arsenal először kapott ki

Hét veretlen Premier League-meccs után az Arsenal ebben a szezonban először kapott ki a Bournemouth otthonában. Az Ágyúsok saját hibáikkal nehezítették meg a saját életüket, és 60 percet játszottak emberhátrányban

Az Arsenal négy változtatást eszközölt a Southampton elleni 3-1-es győzelemhez képest, miután például Saka sérülten tért vissza a nemzetközi szünetről. A londoni kedvencek eleinte nehezen találtak utat a támadó harmadban a taktikusan okos Cherries ellen, akik néhány bátor futást is végrehajtottak a pályán.

A csúcspontoktól mentes első félórában az Arsenalnak mindössze egy lövése volt – ugyanannyi, mint a Bournemouthnak, amely nem tudta megbüntetni a felépített játékában elkövetett Raya-hibát távolról (16′).

Ezután az Ágyúsok számára rosszabbra fordultak a dolgok: Saliba vészmegállítást hajtott végre a rárontó Evanilsonnal szemben, amiért először sárga lapot kapott, de a VAR-utasítás után Robert Jones játékvezető jogosan adott neki egyenes pirosat. Az Arsenalnak most 60 percet kellett játszania emberhátrányban, és ennek megfelelően a félidőig visszavett. Semenyo távoli sarokba tartó lövésén (36′) és Raya egy újabb bizonytalan védésén kívül, amellyel Tavernier-t hárította (41′), nem sok minden történt

Nem sokkal a szünet után volt csak nagy lehetősége a Bournemouthnak, hogy megszerezze a vezetést Semenyo révén, aki szabad helyzetből lőtt közvetlenül a kapu fölé (47′). Ezt követően az akciók nagyrészt a középpályán zajlottak – nem mentes Raya újabb megingásaitól, amelyeknek nem volt következménye

Kettős találat tíz perc alatt

Az akció csak a 69. percben pörgött fel újra: A csereként beálló Gabriel Martinelli nem tudta megelőzni Kepát, de a másik oldalon is lecsapott. A Cherries egy látványos szögletet kihasználva Christie-t szabadította fel a szélen – a 29 éves játékos a bal felső sarokba kalapálta a labdát (70′).

Semenyo nem sokkal később újabb kísérletet hagyott ki közelről (76′), mielőtt a hazaiak eldöntötték volna a mérkőzést. És ezúttal az Ágyúsok újabb hátulról elkövetett hibáját használták ki: Kiwior rosszul játszott vissza a kapusának, akit Evanilson fogott közre. Ahogy megpróbálta passzolni Rayát, lehozták: büntető. Kluivert nem hibázta el a lehetőséget a pontról, és hálóba talált, így 2:0 (79′).

Első szezonbeli vereség az Arsenal számára

Ezután nem sok minden történt, és az Arsenal nem tudta elkerülni első versenyhelyzetben elszenvedett vereségét a 2024/25-ös szezonban. Ugyanakkor az Ágyúsok nem tudták nyomás alá helyezni a vasárnapig nem játszó Liverpoolt és Manchester Cityt sem. A Cherries viszont nyolcadik Premier League-meccsén harmadik győzelmét ünnepelhette

Az Arsenalnak most a Bajnokok Ligájában kell visszavágnia, kedden (21 óra) a Shakhtar Donyecket fogadja a csúcsrangadón. A bajnokságban ezt követően az FC Liverpool ellen lépnek pályára (október 27., 17.30). A Bournemouth jövő szombaton (16 óra) az Aston Villa otthonában lép pályára.