csütörtök, július 4, 2024
HomeTennis3.07: Djokovic mélyen az éjszakába nyúlóan menekül a kiesés elől

3.07: Djokovic mélyen az éjszakába nyúlóan menekül a kiesés elől

A rekordbajnok szerb már Párizsban is vesztesnek tűnik – de még így is sikerül bejutnia a legjobb 16 közé

Mélyen az éjszakában Novak Djokovic épphogy elkerülte a korai kiesést a francia nyílt teniszbajnokságon, és közben két rekordot is felállított. Az olasz Lorenzo Musetti elleni 7:5, 6:7 (6:8), 2:6, 6:3, 6:0 arányú győzelme csak vasárnap hajnali 3.07-kor ért véget, ami a Roland Garroson a legkésőbbi időpont egy mérkőzésre. A harmadik fordulós győzelem egyben Djokovic 369. győzelme volt Grand Slam-viadalon. Ezzel beállította Roger Federer rekordját.

„Gratulálnom kell Lorenzo Musettinek. Kár, hogy valakinek veszítenie kell. Hihetetlenül játszott” – mondta Djokovic a Court Philippe Chatrier-en lejátszott tenisztriller után, amely csak nem sokkal 23.00 óra előtt kezdődött. „A negyedik szett elején egy kicsit szerencsém volt” – ismerte el Djokovic – „akkor ő volt a jobb játékos”.

A világelső hétfőn a 16 között a 23. helyen kiemelt argentin Francisco Cerundolóval találkozik. A szerbnek időre lesz szüksége, hogy regenerálódjon a négy és fél órás mérkőzésből. „Talán ez volt a legjobb meccs, amit itt játszottam. A sok adrenalintól most nem tudok aludni. Ha lesz valahol egy buli – el fogok jönni” – viccelődött Djokovic.

A párizsi Grand Slam-látványosság szervezői beletörődtek a késői befejezésbe; az idei hetedik egymást követő esős napon több mérkőzést is a Centre Court zárt teteje alá terveztek, és a Djokoviccsal való éjszakai találkozót is kitolták. A Suzanne Lenglen pályán is éjfél utánig folyt a játék: Itt a tavalyi döntős Casper Ruud (Norvégia) 6:4, 1:6, 6:2, 6:2, 6:2 arányban győzött Tomas Martin Etcheverry (Argentína) ellen.