csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeFootball21 másodperc! Immobile rögtön gólt lőtt a Besiktas bemutatkozásakor

21 másodperc! Immobile rögtön gólt lőtt a Besiktas bemutatkozásakor

A török labdarúgásban lendületesen indult az új, 2024/25-ös szezon. A kupagyőztes Besiktas 5:0-ra intézte el a bajnok Galatasarayt – és ünnepelte a magasan szárnyaló Immobile-t

Ciro Immobile-t évekig éltették, ünnepelték és megénekelték Rómában. De aztán kettészakadt a házasság közte és a Lazio-szurkolók között. És miután 2016 és 2024 között több mint 300 tétmérkőzésen és több mint 200 gólt szerzett a Biancocelesti színeiben, a gólvágónak új otthon után kellett néznie. A 2021-es Európa-bajnok Isztambulban találta meg, amit keresett.

És amit az olasz fővárosban nemrég még megtagadtak tőle, azt Immobile Törökországban azonnal kiérdemelte: a szurkolók szeretetét. A 34 éves játékost már érkezésekor is ünnepelték, szombaton pedig még inkább. Mindössze 21 másodperc kellett a kezdés után az Atatürk Olimpiai Stadionban, mire egy védelmi hiba után átjutott, és higgadtan a Galatasaray kapusa, Muslera előtt a kapuba vágta az 1-0-s végeredményt. Ez volt az első gólja első versenymérkőzésén a törökök színeiben.

Immobile duplázott

Másodpercekkel később átugrott a léc fölött, saját szurkolói felé futott, széttárta a karját és kiélvezte a pillanatot. Immobile a társaival együtt élvezte az estét. Ez a korai gól olyan volt, mint egy turbógyújtás a Besiktasnak, amely nem engedte vissza a Galatasarayt. Ehelyett Svensson az 53. percben 2-0-ra alakította az állást – a szünetben eredetileg 1-0 volt az állás -, de Immobile 3-0-ra alakította a végeredményt a pontrúgásból (81.), mielőtt Rafa (90.+1) és Hekimoglu (90.+2) a hosszabbításban 5-0-ra alakította az eredményt.

A végére szétesett a SüperLig-bajnok, amely a korábbi Schalke-játékos Ayhan vezette védelemmel és olyan kiemelkedő nevekkel, mint Ziyech, Mertens és Icardi, gyenge estét produkált. Különösen a védő Nelsson, aki a 87. percben kapott egyenes pirosat (vészfék)