Site icon Sports of the Day

2:0 ellenére is meghiúsult a címvédés: Rossi kiütötte az Inter Miamit

A 2023-ban az Inter Miami Lionel Messinek köszönhetően megnyerte a Ligakupát. Egy évvel később a szupersztár nélkül jóval korábban vége lett – pedig úgy tűnt, a címvédő mindent kézben tart

Az Inter Miaminak el kell temetnie második bajnoki álmát. Miután áprilisban a CONCACAF Bajnokok Kupáján – amely a Bajnokok Ligájának megfelelője az észak- és közép-amerikai, valamint a karibi térség klubjai számára – a negyeddöntőben kiesett, Lionel Messi klubja szerda este (MEKSZ) a Ligakupából is kiesett – címvédőként.

Messi tavaly még az Intert vezette a franchise történetének első bajnoki címéhez a versenyben, amelyben az Egyesült Államok és Mexikó összes első osztályú klubja részt vesz, de ezúttal nem tudott segíteni. A 37 éves játékos nélkül, aki még mindig a Copa America döntőjében szerzett bokasérülésével bajlódik, az Inter 3-2-re kikapott a Columbus Crew otthonában a 16 között.

Gomez 2-0-s gólja után gyorsan változik a lendület

A vendégek sokáig úgy tűnt, hogy közel állnak a továbbjutáshoz: Miután Matias Rojas egy fejessel korán vezetést szerzett (10′), paraguayi honfitársa, Diego Gomez – akit a veterán Luis Suarez egy kettős után remekül kiszolgált – 2-0-ra alakította az állást (62′). A lendület azonban megváltozott, amikor Christian Ramirez alig öt perccel később megszerezte az egyenlítő gólt

Az ex-Fenerbahce-csatár Diego Rossi azonnal egyenlített, de nem sokkal később a másik oldalon Gomez nagy lehetőségét kihasználva (69′), nagy izgalmakat okozott az alsóházi pályán – különösen, amikor végül éles szögből betalált és beállította a 3-2-es végeredményt (80′). Az immár a csereként beálló Julian Gressel is felálló Inter újabb jó lehetőséghez nem jutott, Rossi pedig többször is elhibázta a kalapácsütést

Bürki & Co. lemaradt a meglepetésről

A címvédő Kolumbusz a negyeddöntőben a korábbi Bundesliga-szakember Hannes Wolf vezette New York City FC-vel találkozik, amely a Tigres UANL-t 2-1-re verte Harrisonban, hazai pályán. Az Inter viszont most az MLS-re kell koncentrálnia, ahol továbbra is fölényesen vezeti a keleti konferenciát

A Roman Bürki, Cedric Teuchert, Eduard Löwen és Marcel Hartel otthonában játszó St. Louis City SC számára a mexikói bajnok és ligaelső CF America egy lépéssel túl messzire ment. Míg Teuchertnek a szünet előtt bokasérüléssel kellett elhagynia a pályát, Löwen az 52. percben büntetőből 2-1-re szépített, de a záró szakaszban kapott három gól azt jelentette, hogy a 16 között kiestek – 2:4.