Κυριακή, 30 Ιουνίου, 2024
ΑρχικήUncategorizedΕκτός κινδύνου ο τερματοφύλακας της Getafe Soria μετά από σύγκρουση

Εκτός κινδύνου ο τερματοφύλακας της Getafe Soria μετά από σύγκρουση

Ο

David Soria δεν είχε τις αισθήσεις του μετά από σύγκρουση με την RCD Mallorca την Κυριακή. Πλέον υπάρχουν καλά νέα από τον τερματοφύλακα της Getafe FC

Ο τερματοφύλακας της ισπανικής ομάδας της πρώτης κατηγορίας FC Getafe, David Soria, βρίσκεται σε κατάσταση ανάρρωσης μετά τη σοβαρή σύγκρουση που είχε την τελευταία αγωνιστική της La Liga. Ο 31χρονος βρισκόταν αναίσθητος στον αγωνιστικό χώρο για αρκετά λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο της Κυριακής μετά το περιστατικό στον αγώνα με την RCD Mallorca. Προηγουμένως ο Σόρια είχε πετάξει στον αέρα μετά από σύγκρουση με την μπάλα και χτύπησε στο κεφάλι σε μια ατυχή σύγκρουση.

Ο τερματοφύλακας μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο, καλυμμένος από μουσαμά. Σύμφωνα με τον σύλλογό του, ο Soria έχει τις αισθήσεις του και είναι εκτός κινδύνου, αλλά πρέπει να παραμείνει στο νοσοκομείο για 24 ώρες για παρακολούθηση. Οι εξελίξεις είναι ευνοϊκές, εξήγησε η FC Getafe και ευχαρίστησε όλους για τα υποστηρικτικά μηνύματα.

Οι Μαλλοριανοί γυρίζουν το ματς στις καθυστερήσεις

Μάλλον τυχαία: Ο Νταβίντ Φουζάτο μπήκε στη θέση του Σόρια στο 84ο λεπτό. Σε αυτό το σημείο, οι γηπεδούχοι εξακολουθούσαν να προηγούνται με 1-0 μετά από γκολ του Γκαστόν Άλβαρεζ. Με τον αναπληρωματικό τερματοφύλακα στο κουτί, η ομάδα του προπονητή Χοσέ Μπορντάλας έχασε τελικά με 2-1 από τους φιναλίστ του κυπέλλου, οι οποίοι ανέτρεψαν τα δεδομένα με τα γκολ των Βεντάτ Μουρίκι (90′) και Πάμπλο Μαφφέο (90+3) και χάρισαν στον απερχόμενο προπονητή Χαβιέρ Αγκίρε την τελική νίκη

Η Γκετάφε είναι δωδέκατη στον τελικό πίνακα της La Liga, τρεις θέσεις πάνω από τη Μαγιόρκα. Οι τρεις ομάδες που υποβιβάστηκαν – Κάντιθ, Αλμερία και Γρανάδα – είχαν ήδη κριθεί πριν από την 38η αγωνιστική