вторник, юли 2, 2024
HomeFootballVfB отново дава Милошевич под наем в Санкт Гален

VfB отново дава Милошевич под наем в Санкт Гален

FC Санкт Гален си хареса Йован Милошевич. Талантливият нападател от VfB Щутгарт ще продължи да преследва голове за Еспен и през следващия сезон

Милошевич вече натрупа игрова практика в Санкт Гален след зимната пауза през миналия сезон. Първият договор за наем с VfB Stuttgart сега ще бъде последван от втори, както разкриха двата клуба в четвъртък. 18-годишният сръбски нападател ще бъде на лов за голове за ФКСГ и през сезон 2024/25, отново с номер 90 на гърба си

Тренировка за гол и воля за победа

„Йован е игрив и пъргав нападател, който има завършващи качества“, заяви спортният директор на Еспен Роджър Щилц, като похвали способностите на младия талант на VfB. За своята „все още млада възраст“ Милошевич е „самоуверен и смел. Неговият стремеж към гол и не на последно място желанието му за победа“ би трябвало отново да помогнат на Санкт Гален през новия сезон. Трите гола в единадесетте му участия досега трябва да бъдат последвани от нови успешни моменти.

Милошевич преминава в Щутгарт от ФК Войводина Нови Сад за 1,2 млн. евро през лятото на 2023 г. Между август 2023 г. и януари 2024 г. той прави пет участия като резерва за VfB в Бундеслигата и едно за купата, преди да премине в Източна Швейцария

Радостите и скърбите от дебюта му в Кибунпарк

Дебютът му там на 17 февруари е за радост на феновете на домакините в Кибунпарк: Милошевич, който веднага е включен в стартовия състав от настоящия треньор на Бохум Петер Зайдлер, дава преднина на Еспен след само шест минути при равенството 2:2 срещу ФК Винтертур. След това обаче той трябваше да си вземе седмици почивка поради контузия и успя да демонстрира отново качествата си едва през април и май