Veiga and Dudu shine: Palmeiras beat Al-Ahly to reach the final

Palmeiras Sao Paolo достигна финала на Световната клубна купа. Бразилските победители в Копа Либертадорес победиха египетските представители Al-Ahly.

В първия полуфинал на Световната купа на клубовете, който се проведе на стадион „Ал-Нахян“ (Абу Даби), Палмейрас спечели с 2:0, но трябваше да чака до 39-ата минута, за да стигне до изкупителната победа. След като спечели топката, Веига бе подгонен от Дуду и запази нервите си пред вратата (39-та минута). Няколко минути след началото на второто полувреме южноамериканците отново напреднаха бързо, като този път Дуду завърши асистенцията на Вейга от полудясна позиция с плътен удар в далечния ъгъл.

Al-Ahly, победители в африканската Шампионска лига на CAF и миналогодишни полуфинални съперници на Байерн Мюнхен, изглежда успяха да направят играта отново вълнуваща в последната фаза. Въпреки това голът на Шериф бе отсъден за засада след намесата на VAR. Малко по-късно на Ashraf бе показан червен картон за груба игра (81.)

Реваншът от мача за третото място през миналия сезон (3:2 н.д. за Ал-Ахли) този път беше в полза на бразилците, които ще срещнат на финала следващата събота победителя от мача между Ал-Хилал Рияд (Саудитска Арабия) и ФК Челси, които се изправят един срещу друг в сряда.