понеделник, септември 16, 2024
HomePremier LeagueTen Hag се кара на PK: „Съжалявам за теб“

Ten Hag се кара на PK: „Съжалявам за теб“

Срещу Ливърпул Манчестър Юнайтед напомня за слабата си предсезонна подготовка. Треньорът Ерик тен Хаг го вижда по различен начин – и защитава колебливия Каземиро от слуховете за бягство

Сигурно не е било приятно, когато Ерик тен Хаг е трябвало да изслуша мрачно описание на състоянието на своя отбор в публичното пространство. От друга страна, той сам беше поискал това.

При домакинското поражение с 3:0 срещу съперника ФК Ливърпул в неделя представянето на специалистите от Манчестър Юнайтед напомняше в някои части за слабия предишен сезон, когато рекордните шампиони за първи път завършиха едва на осмо място. Когато на пресконференцията след мача тен Хаг бе попитан дали това се дължи на играчите или на треньора, той поиска обяснение. А след това журналистът изнесе кратка лекция за слабата игра в натрупване, лошата почивка в защита и многото шансове за топ съперниците на „Олд Трафорд“.

„Сигурен ли сте?“ – попита Тен Хаг. „Абсолютно сигурен – отвърна журналистът. Е, той не смята така – не се съгласи холандецът. „В противен случай нямаше да печелим титли срещу големите съперници. Затова ви съжалявам“, каза той два пъти, визирайки триумфа за Купата на Англия срещу Манчестър Сити през май.

Във всеки случай топ мачът показа, че Ман Юнайтед изглежда все още се нуждае от много повече време след реорганизацията на състава, отколкото Ливърпул след смяната на мениджъра. И че Тен Хаг трябва отново да се защитава публично само след три мача – при това само с три точки – въпреки че всъщност не искаше да „говори за позитивите“ след мача

„Аз не съм Хари Потър, просто трябва да разберете това “

Той говори и за Каземиро, който допусна и двата гола преди почивката и беше заменен на полувремето. След това се разпространи и видео, за което се твърди, че показва как 32-годишният бразилец напуска стадиона по време на почивката. Клубът отрече това, както и десетте Хаг: „Той не е напускал по време на почивката. Видях го в съблекалнята след мача.“ Каземиро беше спечелил всичко и щеше да продължи да има ценен принос.

Въпреки това представянето му показа защо Ман Юнайтед бе подписал в последния момент с Мануел Угарте от Пари Сен Жермен, въпреки че той все още нямаше право да играе срещу Ливърпул. Дали всичко ще бъде по-добре с уругваеца? „Ще отнеме време, аз не съм Хари Потър. Просто трябва да разберете това“, повтори Тен Хаг. „Той все още не е изиграл нито една минута през този сезон. Трябва да изгради физическата си форма, а след това ще трябва да го интегрираме в отбора“. Угарте ще се превърне във важен играч. „Но това ще отнеме няколко седмици, може би дори месеци.“