събота, юли 6, 2024
HomeTennisSinner следва Alcaraz на четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция

Sinner следва Alcaraz на четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция

Претендентите за титлата Яник Синер и Карлос Алкарас спечелиха мачовете си от 16-ия кръг на Откритото първенство на Франция. Сега още две тенис звезди искат да последват примера им

Протендентът за титлата Яник Синер достигна до четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция в Париж. 22-годишната тенис звезда от Италия победи французина Корентин Муте с 2:6, 6:3, 6:2, 6:1 след големи трудности на старта и отпразнува единадесетата си поредна победа на сцената на турнира от Големия шлем. Следващият съперник на победителя от Откритото първенство на Австралия ще бъде българинът Григор Димитров, който победи Хуберт Хуркач от Полша със 7:6 (7:5), 6:4, 7:6 (7:3).

Първоначално Синер имаше големи проблеми с нетрадиционната игра на французина, който освен опасния си въртящ се форхенд многократно вкарваше стоп удари, а понякога и сервиси отдолу. След като загуби подаването си при 0:1 във втория сет обаче, фаворитът се съвзе и бе много по-мощен и доминиращ. Силите на Муте обаче отслабваха, а подкрепата на феновете на корт „Филип Шатрие“ не му помогна да влезе отново в своя ритъм.

По-рано испанският професионален тенисист Карлос Алкарас също бе стигнал до четвъртфиналите. 21-годишният тенисист победи канадеца Феликс Оже-Алиасим с 6:3, 6:3, 6:1. В кръга на най-добрите осем световният номер три ще се изправи срещу Стефанос Циципас. Гъркът също победи италианеца Матео Арналди с 3:6, 7:6 (7:4), 6:2, 6:2 след известни първоначални затруднения.

Въпреки скорошните си контузии, Алкарас и Синер са сред четиримата претенденти за голямата титла заедно с германския тенисист Александър Зверев и сръбския световен номер едно Новак Джокович. Зверев и Джокович се завръщат в игра днес