вторник, септември 17, 2024
HomeFootballSildillia прекъсва магията: професионалистите от френската Бундеслига се разкъсват

Гвинея изискваше много от фаворита Франция и имаше няколко страхотни шанса, особено през първото полувреме. В крайна сметка на западноафриканците им липсваше онази малка доза късмет – и Equipe Tricolore вкара победното попадение за 1:0 от дузпа

Франция не впечатли особено на старта на Олимпийските игри, но в крайна сметка все пак успя да победи САЩ с 3:0. Треньорът на националния отбор Тиери Анри направи една промяна, като включи Аклиуш на мястото на Мило по десния фланг.

От друга страна, Гвинея, която беше непроменена след разочароващото поражение с 2:1 от Нова Зеландия, беше подложена на истински натиск и се нуждаеше от точки, за да избегне ранно отпадане. Западноафриканците, водени от Наби Кейта от Бремен, показаха голям ентусиазъм и създаваха проблеми на френския отбор в дълги периоди от мача.

Гвинейските футболисти се оказаха агресивни, като многократно натискаха напред и печелеха топката. Те създадоха и повече шансове през първото полувреме срещу домакините, които на моменти бяха помпозни. Въпреки това, тъй като вратарят Рестес спаси срещу Диавара (9′), предполагаемите голове на Кейта (40′) и Туре (45+3) бяха отменени заради засада, а Лукеба спаси на линията срещу клубния си колега от Лайпциг Илаиш Мориба (45+10), те се оттеглиха на полувремето без голове.

Франция се подобри към края

След почивката двубоят продължи да бъде напрегнат и равностоен, но с напредването на мача „трикольорите“ засилиха натиска си. Въпреки това французите трябваше да изчакат до 75-ата минута, преди да могат да празнуват: След едно хвърляне гвинейците не успяха да изчистят решително топката и след странично движение Олизе подаде отдясно към Силдилия. Играчът на Фрайбург насочи перфектно в далечния ъгъл от пет метра.

Резултатът 1:0 беше и крайният, тъй като Гвинея нямаше повече стрели в колчана си и в крайна сметка беше победена от французите. Така западноафриканците все още имат нула точки, но все още не са елиминирани, защото преди това САЩ победиха Нова Зеландия с 4:1. Ако в последния ден Гвинея победи американците с три или повече гола, а Нова Зеландия загуби от Франция в паралелния мач, Кейта & Co. все пак ще продължат напред.

Самостоятелните домакини, от друга страна, не са преминали въпреки шестте си точки и се нуждаят от поне още една точка, за да достигнат самостоятелно до четвъртфиналите.