Site icon Sports of the Day

Real почти заложи преди дербито – Васкес ни напомня за февруари 2018 г.

Реал Мадрид продължава да се носи на вълната на успеха: във вторник вечерта белите победиха и Депортиво Алавес – като особено финалната фаза послужи като предупредителен изстрел за предстоящото градско дерби

След бавния старт на новия сезон в Ла Лига, Реал Мадрид постепенно набира скорост. Във вторник вечерта „белите“ отпразнуваха домакинска победа с 3:2 срещу Депортиво Алавес. Васкес, който е капитан на действащите победители в Шампионската лига, изигра ключова роля за победата.

И веднага се включи от другата страна на терена: след дълга топка от Феде Валверде и перфектна асистенция от Винисиус Жуниор, испанецът отбеляза гол само след 55 секунди. Това беше най-бързият гол в Ла Лига през сезона – и най-бързият за Реал от февруари 2018 г., когато Васкес оживи „Бернабеу“ само след 47 секунди при победата с 5:2 над Реал Сосиедад

Реал остана в играта, но след това вероятно се съсредоточи прекалено много върху съдията. В резултат на това предполагаемото 2:0 се бавеше дълго време, като Мбапе просто беше в офанзива след прекрасен вертикален пас (22′). Пет минути преди почивката обаче французинът можеше да празнува: след единоборство с Белингам Мбапе беше неудържим в наказателното поле и направи 2:0 (40′). Това беше петият гол на Мбапе в Ла Лига в седмото му участие

Родриго вкара безпроблемно

Секунди преди почивката му липсваше само една крачка, за да се разпише, след като ударът на Чуамени с глава беше продължен (45.+1). Веднага след почивката резултатът беше 3:0, защото Алавес беше твърде небрежен в защита. Васкес подаде топката на Родриго отдясно, който безпроблемно изстреля топката в турбо режим и мощно тунингова стража Сивера от остър ъгъл (48′).

След това Реал превключи на по-ниска предавка с оглед на предстоящите задачи. Дори и половината от мощта обаче беше достатъчна, за да запазят комфортната си преднина. Домакините почти увеличиха преднината си, но жокерът Ендрик удари само напречната греда (73′). Абде Реббах пропусна най-добрия шанс за Алавес от много време насам, когато прати топката във вътрешната страна на десния стълб (77′).

Мачът изглеждаше приключил, когато Бенавидес отново се развихри: първо направи 1:3 с помощта на вътрешната страна на гредата – а само минута по-късно подготви 2:3 за Кике Гарсия (85, 86). Изведнъж напрежението се върна, а Реал заплашваше да изиграе победата. В крайна сметка обаче тя остана заслужена домакинска победа

След петата си поредна победа в състезанието Реал се изправя пред труден тест в неделя. Очаква ги гостуване на градския съперник Атлетико. На 24 септември 2023 г. Реал претърпява последното си поражение в Ла Лига до момента на същото място (1:3) – повторението е нежелателно от гледна точка на Карло Анчелоти