PSG губи първото място – Нуно Мендес три пъти в светлината на прожекторите

С третото си поредно гостуване без победа Пари Сен Жермен отстъпи първото място в класирането на Лига 1 на Монако. Въпреки че шампионите подобриха играта си в Ница, те се нуждаеха от почти половин час, за да се разпишат

Треньорът на Ница Франк Хайзе направи четири промени след поражението с 4:1 от Лацио Рим в Лига Европа: Ндомбеле, Абди, Чо и Гуесанд започнаха на мястото на Росарио, Луше, Буанани и Мукоко.

В другия край на терена Дембеле се завърна в състава на ПСЖ, след като беше понижен по дисциплинарни причини – и направо в стартовата единайсеторка. Треньорът на ПСЖ Луис Енрике също така повика в стартовия състав Фабиан и Коло Муани. Витиня, Лий и Дуе получиха разрешение да започнат при поражението с 2:0 от Арсенал във Висшата лига, но този път трябваше да гледат от пейката

Всеки, който очакваше лидерите на лигата от столицата да направят демонстрация на сила, първоначално беше разочарован. В продължение на около 25 минути играта на практика вървеше само в една посока – към вратата на Донарума.

Ndayishimiye изчиства точно преди линията

Притесненият стенен нападател Гуесанд получи ранен и ужасно грешен пас от Дембеле, напредна с дълги крачки и подаде топката рязко навътре. Две минути по-късно опита отново с асистенция от същата позиция – но веднъж се размина напълно с топката, а веднъж се подхлъзна точно покрай Чо (4, 6)

Забележително беше колко силно се справяше OGC. Чо принуди Донарума да спасява страхотно удар на Клаус (13′), въпреки че свирката – погрешно – беше надута. Едва четвърт час по-късно ПСЖ имаше първия си шанс: чрез Баркола, който при контраатака пусна топката покрай Булка. Ндайишимие обаче изби топката точно пред голлинията (28′).

Когато Нуно Мендеш добави огромен удар от воле (брилянтно спасяване на Булка, 36), играта постепенно се накланяше в полза на фаворитите. Но точно в този момент южнофренската страна нанесе своя удар: След корнер Абди стреля от втора линия и ударът му бе отразен от Нуно Мендеш, оставяйки Доннарумма безпомощен (39′).

Мукоко влиза в игра за последния четвърт час

С Лий вместо Коло Муани, ПСЖ излезе от съблекалнята и веднага се впусна в атака. Нуно Мендеш изравни с по-слабия си десен крак, отново от корнер, отново отразен (52′). Почти се стигна до удвояване на резултата: Баркола (53) не успя да преодолее Булка, а Маркиньос удари гредата (54).

След бързото начало на второто полувреме Ница постепенно възвърна спокойствието си в защита и играта малко се пораздвижи. Въпреки че Мукоко се появи за кратко в 77-ата минута, защитниците на OGC отдавна бяха по-оспорвани от нападателите

Но звездният ансамбъл на парижани вече не можеше да пробие до крайната линия: Ница трябваше да отдаде дължимото на високото темпо от първото полувреме, но се бореше безмилостно и в крайна сметка беше възнаградена с точката.