MBC поднася изненада: Байерн се препъва във Вайсенфелс

MBC създава сензация. С трудна победа 79:75 срещу Байерн Мюнхен Вайсенфелс празнува исторически успех и поставя на колене шампионите на Германия

Това, което изглеждаше като категорична победа за фаворитите, бързо се превърна в истински трилър. Мюнхенци, които се завърнаха на терена само 40 часа след победата си в Евролигата над Париж, изглеждаха уморени и допуснаха твърде много грешки, докато SYNTAINICS MBC се представи самопожертвователно пред родна публика. Тай Брюър особено се отличи и поведе отбора си към победата като най-добър реализатор с 22 точки (9/13 FG).

MBC с борбен дух, Байерн с грешки

Мачът започна прилично за ФК Байерн, който започна със серия от 8:2 и пое контрола в началото. Домакините обаче отказаха да бъдат разклатени. Вълците продължиха да се борят със силна защита и точни тройки и дори поведоха през втората четвърт. На полувремето домакините водеха с 40:35 и изненадата витаеше във въздуха.

Мюнхенци увеличиха натиска след почивката и се пребориха да се върнат в борбата благодарение на тройките на Ник Вайлер-Баб (19, 8 асистенции, 7 борби), но поредицата от грешки (21 в крайна сметка) многократно ги извади от ритъм. Байерн изпадна в затруднение особено в третата четвърт и в един момент дори изоставаше с девет точки (55:64). Въпреки индивидуалното си качество те не успяха да обърнат мача, тъй като МВС многократно контрираха с хитри ходове

Трилър в последната четвърт

Заключителните минути не бяха за хора със слаби сърца: Действащите шампиони отново се приближиха опасно близо, но MBC многократно отбелязаха в решаващия момент. Когато Вайлер-Баб едва не пропуснаха възможността да изравнят при 75:75, Вайсенфелс се възползва от възможността и си осигури минимална победа със сирената на Майкъл Девоу.

Втора загуба на Байерн за сезона – МВС празнува

Това беше второто поражение на мюнхенци за сезона и те научиха, че не можеш да си позволиш никакви слабости дори срещу предполагаеми аутсайдери – особено когато играеш в препълнен списък с мачове между Евролигата и ВВЛ. От друга страна, СИНТАНИКС МВС могат да празнуват след първата си победа срещу ФК Байерн от осем години насам

За баскетболния отбор на ФК Байерн Евролигата продължава следващия петък (20,45 ч.) срещу Олимпиакос Пирея, преди сблъсъка с FIT/One Würzburg Baskets в BBL два дни по-късно. Вълците гостуват в Хамбург в събота