LAFC получи финален реванш срещу Crew – Вагнер аут

Стивън Черундоло получава следващия си шанс за титулярно място. ФК Лос Анджелис достигна до финала на Купата на Лигата с победа 4:0 – реванш с Кълъмбъс Крю и голмайстор във върхова форма.

Добри осем месеца след финала в МЛС ФК Лос Анджелис и Кълъмбъс Крю ще се срещнат отново за титлата. През декември 2023 г. Кълъмбъс – все още с Джулиан Гресел в редиците си – детронира тогавашните защитаващи титлата си в МЛС с 2:1, за да стане шампион. Сега двата клуба се изправят един срещу друг във финала за Купата на Лигата.

В четвъртък вечер (централноевропейско време) LAFC лесно спечели полуфинала си срещу Колорадо Рапидс с 4:0, докато Крю надделя с 3:1 срещу Филаделфия Юниън с бившия играч на Шалке и Вюрцбург Кай Вагнер и бившия играч на Сейнт Паулиан Леон Флах.

Жиру е само дива карта – Роси отново се разгорещи

LAFC, чийто треньор е Стивън Черундоло, зададе посоката с двойно попадение малко преди почивката (42-ра/45-та), като полският голмайстор Матеуш Богуш (13 гола в 24 мача в MLS през този сезон) им даде преднина. Тъй като нападателите Кей Камара и Денис Буанга също вкараха голове, а ветеранът Уго Льорис не допусна нищо отзад, Черундоло можеше спокойно да си позволи да вкара на почивката знаменитото ново попълнение Оливие Жиру.

Колумбийците отново можеха да разчитат на Диего Роси. 26-годишният уругваец вкара третия си гол в последните четири мача (12/43) – всички във фазата на елиминациите на Купата на Лигата – и подчерта върховата си форма. Междувременно играчът на Унгария на европейското първенство Даниел Газдаг изравни (32′), но Кучо направи всичко ясно малко след почивката (53′).

Много залог в мача за третото място

Финалът на състезанието, в което първоначално участваха всички първодивизионни отбори от САЩ и Мексико, ще се проведе в сряда в Кълъмбъс – точно както финалът на Купата на MLS преди година. И двата отбора вече са си осигурили билет за Купата на шампионите на КОНКАКАФ 2025, еквивалент на Шампионската лига за клубовете от Северна и Централна Америка и Карибския басейн. Друг ще бъде връчен в неделя, когато Филаделфия и Колорадо се изправят един срещу друг в мача за третото място.