Flick коментира раздразненията около Гюндоган

Неприятно, но успешно. Треньорът на Барселона Ханси Флик започна сезона с победа. Фактът, че Илкай Гюндоган не участва, подхрани слуховете за напускане на 33-годишния играч

Със сигурност не е ставало дума за категоричен успех. „Трябва да подобрим много неща“, заяви Ханси Флик след победата с 2:1 във Валенсия в събота вечер, повтаряйки това, което вече беше казал след провалената генерална репетиция срещу Монако (0:3).

Фактът, че каталунците си тръгнаха с черни очи, се дължеше и на безумните последни минути на първото полувреме. Уго Дуро даде преднина на Валенсия в 44-ата минута, а малко след това Ярек Гасиоровски изчисти от голлинията удар на Касадо от Барселона.

В другия край стражът Марк-Андре тер Стеген допусна грешка, която настръхваше, но след удар с левия крак на Уго Дуро Пау Кубарси в последния момент изтърва топката от линията. След това Роберт Левандовски вкара с последното действие преди последния съдийски сигнал, за да направи 1:1 – и да обърне мача.

„През първото полувреме допуснахме повече грешки. Голът точно преди полувремето беше много важен“, каза Флик. „През второто полувреме се справихме по-добре.“ Барселона категорично води в статистиката, като 18:6 удара към вратата и 64% владеене на топката говорят сами за себе си

Част от истината е и фактът, че една лесна дузпа обърна развоя на събитията и Кубарси трябваше да бъде изгонен с жълт картон в средата на второто полувреме. Малко след това Флик изгони 17-годишния младеж. Треньорът на Валенсия Рубен Бараха говори за „ясна акция“ срещу Уго Дуро и че не е признал фаул при дузпата. „Тези неща ни затрудняват.“

„усещането“ на Флик към Гюндоган

Отсъствието на Илкай Гюндоган предизвика раздразнение, като около напускането на големия футболист се носеха слухове. Спестената заплата ще позволи на Барселона да подпише с Дани Олмо и евентуално дори да привлече мечтания играч Нико Уилямс от Атлетик Билбао.

Гюндоган трябваше да бъде заменен срещу Монако с контузия на главата, което според Флик е и причината за отсъствието на капитана на ДФБ. „В понеделник той контузи веждата си и затова остана у дома“, каза треньорът, който с изказванията си остави и място за допълнителни спекулации. „Говорил съм с него много, но това е нещо между мен и него“, каза 59-годишният специалист.

Запитан за слуховете за трансфер, Флик заяви: „Имам добри отношения с него. Имам чувството, че той ще остане.“