вторник, юли 2, 2024
HomeLa LigaBellingham открива резултата: Real остава в течение

Bellingham открива резултата: Real остава в течение

Реал Мадрид спечели деветия си пореден мач в лигата. При победата си с 5:0 над Депортиво Алавес „белите“ дадоха тон за победата още през първото полувреме

През уикенда Карло Анчелоти даде почивка на почти целия си стартов състав при победата с 4:0 в Гранада – и резервите веднага започнаха да се рекламират. Във вторник много голяма част от редовния състав беше пусната отново в игра. Нищо чудно, като се има предвид, че „белите“ трябва да останат в течение и за финала на Шампионската лига срещу Борусия Дортмунд на 1 юни. И точно това те направиха срещу Алавес.

Белингъм изведе белите напред още в десетата минута: англичанинът вдигна топката в далечния ъгъл с вътрешната страна на обувката си. Дали това беше умишлено, или по-скоро ставаше дума за пас към Карвахал? На домакините не им пукаше, тъй като резултатът беше 1:0. Шампионите контролираха всичко и след това увеличиха преднината си чрез Винисиус Жуниор, който трябваше само да опази крака си след остър пас от Камавинга (27′).

Това беше едностранчив мач, в който Бланкос дори добавиха трети гол преди почивката. Феде Валверде стреля мощно от дясната страна на наказателното поле, стражът на Алавес Овоно все още беше на мястото си, но не успя да предотврати гола (45.+1).

Винисиус Жуниор вкара гол – Арда Гюлер се разписа

Мачът вече беше решен след 45 минути. След почивката на Реал му беше малко по-лесно, но домакините продължиха да контролират играта. Алавес също имаше няколко шанса, най-добрият от които се падна на Хаги, чийто удар беше спасен сензационно от Куртоа (57′). Въпреки това „бланкос“ също неведнъж бяха в атака, като например в 70-ата минута, когато Винисиус Жуниор вкара гол след пас на Белингъм

Последният гол бе дело на Арда Гюлер, който оформи крайното 5:0 с четвъртия си гол за сезона (81′). По този начин Реал отпразнува деветата си поредна победа в лигата. Белите продължават кампанията си в неделя с гостуване на Виляреал. Седмица по-късно те се изправят срещу Реал Бетис у дома, преди да се изправят срещу BVB на „Уембли“ на 1 юни за трофея