четвъртък, юли 4, 2024
HomeTennis3.07 ч.: Джокович се спаси от елиминиране дълбоко през нощта

3.07 ч.: Джокович се спаси от елиминиране дълбоко през нощта

Рекордният сърбин вече изглежда като губещ в Париж – но все пак успява да стигне до последните 16

Дълбоко в нощта Новак Джокович току-що избегна ранното отпадане на Откритото първенство на Франция и постави два рекорда в този процес. Победата му над италианеца Лоренцо Музети със 7:5, 6:7 (6:8), 2:6, 6:3, 6:0 приключи едва в 3,07 ч. в неделя сутринта – най-късният час за мач на „Ролан Гарос“. Победата в третия кръг беше и 369-та за Джокович в турнири от Големия шлем. По този начин той изравни рекорда на Роджър Федерер.

„Трябва да поздравя Лоренцо Музети. Срамота е, че някой трябва да загуби. Той игра невероятно“, заяви Джокович след тенис трилъра на корт „Филип Шатрие“, който започна само малко преди 23.00 ч. „Имах малко късмет в началото на четвъртия сет“, призна Джокович, „тогава той беше по-добрият играч“.

Световният номер едно ще се изправи срещу 23-ия поставен аржентинец Франсиско Черундоло в 16-ия кръг в понеделник. Сърбинът ще се нуждае от време, за да се възстанови от продължилия четири часа и половина мач. „Това беше може би най-добрият мач, който съм играл тук. С целия този адреналин е възможно да не мога да спя сега. Ако някъде има парти – ще дойда“, пошегува се Джокович.

Организаторите на спектакъла от Големия шлем в Париж бяха приели късния финал; в седмия поред дъждовен ден тази година те насрочиха още мачове под затворения покрив на Централния корт и отложиха нощната сесия с Джокович. Играта на корт „Сюзан Ленглен“ продължи до след полунощ: Тук миналогодишният финалист Каспер Рууд (Норвегия) надделя над Томас Мартин Ечевери (Аржентина) с 6:4, 1:6, 6:2, 6:2.