четвъртък, септември 19, 2024
HomeFootball21 секунди! Имобиле бележи веднага при дебюта си за Бешикташ

21 секунди! Имобиле бележи веднага при дебюта си за Бешикташ

Новият сезон 2024/25 започна с летящ старт в турския футбол. Носителят на купата Бешикташ изпрати шампиона Галатасарай с 5:0 – и отпразнува високопоставения Имобиле

В продължение на много години Чиро Иммобиле беше приветстван, възхваляван и възпяван в Рим. Но след това бракът между него и феновете на Лацио се разтрогна. И след повече от 300 състезателни мача и над 200 гола за „бианкочелестите“ между 2016 и 2024 г. голмайсторът трябваше да си търси нов дом. Европейският шампион от 2021 г. намери това, което търсеше, в Истанбул.

И това, което наскоро му беше отказано в италианската столица, Имобиле веднага спечели в Турция: любовта на феновете. 34-годишният футболист бе отпразнуван още при пристигането си, а в събота – още повече. Само 21 секунди след началото на мача на Олимпийския стадион „Ататюрк“ той бе изведен след грешка в защитата и хладнокръвно вкара за 1:0 пред вратата на Галатасарай. Първият му гол в първия му състезателен мач за турците.

Immobile вкара гол

Секунди по-късно той прескочи гредата, изтича към собствените си фенове, разпери широко ръце и се наслади на момента. Имобиле се наслаждаваше на вечерта със своите колеги. Този ранен гол беше като турбозапалване за Бешикташ, който не позволи на Галатасарай да се върне. Вместо това Свенсон направи 2:0 в 53-ата минута – първоначално резултатът беше 1:0 на почивката – но Имобиле направи 3:0 от бялата точка (81-ата), а след това Рафа (90.+1) и Хекимоглу (90.+2) направиха 5:0 в продължението на мача.

Разгром в крайна сметка за шампионите на SüperLig, които имаха слаба вечер със защитата си, водена от бившия играч на Шалке Айхан и изявени имена като Зийех, Мертенс и Икарди. Особено защитникът Нелсон, на когото бе показан директен червен цвят в 87-ата минута (аварийна спирачка)