понеделник, октомври 21, 2024
HomeBundesligaЯсните думи на Герхард: „Имаше усещането, че всеки прави това, което иска“

Ясните думи на Герхард: „Имаше усещането, че всеки прави това, което иска“

Това беше третото поражение в четвъртия домакински мач за сезона. Слабото представяне на VfL беше утежнено от изгонване, пети жълт картон за капитана и ясни критики от страна на един от най-дългогодишните играчи

В крайна сметка се стигна до прословутия „използван ден“, който играчите взеха за мача от Бундеслигата срещу Вердер Бремен от всички отбори. След седем мача VfL Wolfsburg изостава на километри не само от първата си домакинска победа, но и от собствените си очаквания. 2:4 срещу Вердер – след трудния старт на сезона това ги оставя само с две победи срещу намиращите се в подножието на класирането Кил (2:0) и Бохум (3:1) и 13-о място в таблицата, което по никакъв начин не отговаря на очакванията на клуба

Герхард: „Лице, което не трябва да показваме отново при никакви обстоятелства “

След като Тиаго Томаш им бе дал преднина от 1:0 в 19-ата минута, два инцидента изхвърлиха Волфсбург от курса. Първо, капитанът Максимилиан Арнолд, който падна на главата и гърба си в двубой с Романо Шмид от Бремен след половин час игра, бе принудително изваден контузен по-късно в мача, а освен това си изкара пети жълт картон, когато бе заменен за забавяне на топката. След това Мичъл Вайзер, син на бившия играч на Волфсбург Патрик Вайзер, изравни в продължението на първото полувреме.

По време на почивката те бяха решили да бъдат компактни и да не дават на Бремен никакво пространство, съобщи след мача полузащитникът Салих Озкан. Но наемникът от Дортмунд и колегите му направиха точно обратното. „Особено през второто полувреме показахме лице, което определено не бива да показваме отново“, отбеляза самокритично Яник Герхард в DAZN. „Бяхме прекалено небрежни както в защита, така и в нападение и имахме прекалено много пропуски. Не можеш да играеш по този начин в Бундеслигата.“

Когато бяха допуснати головете, Вердер на моменти дори имаше числено превъзходство и въпреки това винаги намираше свободен човек. „Ние вече нямахме никакъв контрол. Чувствахме се така, сякаш всеки правеше това, което иска.“ Герхард, един от най-опитните и – от 2016 г. във VfL – един от най-дългогодишните играчи на Волфсбург с 252 мача в Бундеслигата, влезе на мястото на контузения Арнолд, но не успя да предотврати катастрофата

Герхардт: „Винаги говорим за ново начало…“

Отборът реагира твърде вяло във всички зони на терена на гостите, които все по-често успяваха да предотвратят очакваното бързо преминаване на играта чрез Йонас Винд, Тиаго Томаш и Мохамед Амура, което трябваше да доведе до гол само с няколко контакта. Тъжният акцент от гледна точка на Волфсбург беше червеният картон за Патрик Вимер, който влезе като резерва само няколко минути по-рано, а след това прекалено мотивирано се сдърпа с австрийския си сънародник Марко Грюл.

След като Вимер и Арнолд се присъединиха към списъка на отсъстващите преди следващия северен сблъсък на ФК Санкт Паули, настроението в Долна Саксония е в униние след отрезвяващи три домакински поражения в четири мача на собствения им стадион. Герхард: „Винаги говорим за ново начало и добри игри.“ Това несъмнено е цел, към която си струва да се стремим. „Но в крайна сметка се нуждаете от точки. Това е, което има значение в крайна сметка. Сега трябва да спечелим три точки срещу Санкт Паули. Разбира се, седем точки от седем мача са твърде малко. Не към това се стремим.“