Site icon Sports of the Day

Щастлива развръзка след мега удар: Сараф и Джесъп извеждат Улм до победа в Полша

Ratiopharm Ulm показа енергична игра в последния момент, за да спечели победата в откриващия мач за сезона в Еврокъп. Отборът от Улм надделя с 96:93 след продължения при гостуването си на полския шампион Трефл Сопот

Мъжът на вечерта беше Юстиниан Джесъп, който отбеляза решителните точки с шестата си тройка в мача две секунди преди края на продължението. Със своите 20 точки (7/14 FG) американецът беше и най-добрият реализатор за гостите, които изоставаха почти през всичките 40 минути.

Отборът на старши треньора Тай Харелсън обаче обърна мача с енергично представяне. 21 секунди преди края Улм отново поведе за първи път от началните минути, когато Бен Сараф направи своята магия на бърз пробив и подаде на напълно свободния Алфонсо Плъмър за засада. Малко след това обаче Плъмър направи огромна грешка, когато си осигури отскок, но след това хвърли топката към съперника си и Сопот успя да прати мача в продължения.

Въпреки шокиращия момент, Улм удържа нервите си там и взе победата въпреки до голяма степен слабата си игра. Сараф постигна дабъл-дабъл със 17 точки (7/17 FG) и десет асистенции, но на няколко пъти губеше владението, особено в първите три четвърти, преди израелците да поемат контрола върху мача в последните 15 минути. Вторият младеж, Ноа Есенгуе (18, 7/11, 6 борби), също изигра добър мач

Бен Сараф се включва в четвъртата четвърт

Дълго време обаче играта беше много колеблива. Гостите дълго време не успяваха да намерят играта си, особено в атака, и допуснаха 32 точки само през първата четвърт. Обикновените фаулове и проблемите с координацията даваха много лесни точки на поляците, които с напредването на мача успяваха многократно да вкарат точици от линията за три точки.

На шампионите на Германия от 2023 г. не помогна и фактът, че Сопот успя да натрупа само 9 точки през втория период. Дунавските шваби вкараха само три от своите 15 тройки през първите 20 минути. Джесъп беше единственият играч, който попадна в целта през първото полувреме, а останалите имаха показатели 0/10.

Въпреки това, тъй като с напредването на периода поляците допускаха и повече грешки и допускаха ненужни обрати, някога двуцифреният дефицит намаля до само три точки (38:41). Въпреки това гостите все още не успяваха да намерят своя ритъм. Много неща останаха на парче, а отсъствието на Томи Клепейш и Карим Жалоу бе ясно забележимо. В зоната почти нямаше лесни точки, докато Сопот отново загря. Мачът се обърна едва когато Сараф вкара повече към коша, а защитата засили интензивността си.

Улм ще играе за първи път у дома в събота, а след това ще се изправи срещу FIT/One Würzburg Baskets в 18:30 ч. във втория мач от BBL. Следващия вторник има и домакински мач в Еврокъп. Гости ще бъдат Йовентут Бадалона, които в първия ден на мача победиха Хапоел Тел Авив с Патрик Бевърли и бившия играч на Улм Бруно Кабокло.