Шоу тайм: САЩ разбиват Бразилия на четвъртфиналите

САЩ не показаха слабост в четвъртфинала си срещу Бразилия и постигнаха убедителна победа със 122:87. Победата никога не е била в опасност срещу пренатоварените южноамериканци

Само в четвъртия си мач на тези олимпийски игри САЩ бяха предизвикани в ограничена степен, но отборът на Стив Кер беше особено силен в нападение. Водени от изключителния ЛеБрон Джеймс (12, 5/6 FG, 9 асистенции, 3 откраднати топки за 16 минути), американците стреляха 58% от полето и 48% (15/31) от линията за три точки.

Освен Джеймс впечатлиха и топ реализаторът Девин Букър (18 точки, 5/7 тройки), Джоел Ембийд (14 точки за 12 минути) и Антъни Дейвис (13, 8 борби). Бруно Кабокло (30, 13/20 FG) беше най-добрият реализатор за Бразилия, иначе само Жоржиньо де Паула (15) вкара двуцифрен резултат.

САЩ си позволиха малък период на слабост само през втората четвърт. Там САЩ изкараха повече от четири минути без стрелба от игра, а Бразилия намали изоставането си до осем точки със серия от 13:2, но фаул за три точки на Стивън Къри и тройка на Ембийд веднага отнеха вятъра от платната на завръщането.

Бразилия без шанс срещу САЩ

Фаворитите за златото бързо се захванаха за работа, като особено Леброн беше напълно концентриран и контролираше играта по свое усмотрение. Първите четири тройки бяха ударени (по две от Ембийд и Букър), САЩ бързо влязоха в ритъма си и с малко изключение на втората четвърт го поддържаха. С изключение на Кевин Дюрант, на почивката всеки играч имаше гол в полето, плюс 19 асистенции при 23 хвърляния и преднина от 63:36 на почивката.

След това златните фаворити малко свалиха крака от газта, но все пак имаше интересни моменти, като например зрелищното забиване на Антъни Дейвис. От друга страна, Джеймс получи неволен удар с лакът в главата и не се завърна в игра. Това не беше необходимо, тъй като САЩ преминаха границата от 100 точки без него само след две минути в четвъртата четвърт.

На полуфинала САЩ сега ще се изправят срещу Сърбия, с която вече премериха сили в груповата фаза. Там САЩ надделяха с убедителна победа със 110:84