четвъртък, септември 19, 2024
HomeFootballШакири вкарва в 120-ата минута +3, Хитц спасява дузпа в 120-ата минута...

Шакири вкарва в 120-ата минута +3, Хитц спасява дузпа в 120-ата минута +4: Базел избягва елиминацията

ФК Базел стигна по специален начин до последните 16 мача за Купата на Швейцария. Допълнителното време срещу втородивизионния Стад Ньонес се оказа запомнящо се

Всичко беше на мястото си за финалния сблъсък: бяха изминали 120 минути между втородивизионния Stade Nyonnais и фаворита FC Basel, но точно тогава нещата щяха да станат наистина интересни: Базел, които бяха в числено превъзходство от 116-ата минута (жълто-червени срещу Авдулаху), получиха дузпа.

Фаулираният завърнал се в клуба Шакири (завърнал се в клуба едва от месец и този път заменен в 78-ата минута) с капитанската лента на ръката я превърна в предполагаема победа (120.+3).

„Dangge Marwin“, написаха от FCB в Туитър

В паузата на допълнителното време обаче имаше друг обрат: отдаденият под наем в Щутгарт Сисе всъщност пропусна още една дузпа в другия край преди да прозвучи последният съдийски сигнал. След това дойде моментът за третия бивш играч от Бундеслигата: бившият страж на BVB и FCA Хитц спаси удара на нападателя на Нион Коре – и спаси първодивизионния отбор от наказателна акция. Така резултатът остана 1:0.

„Данге Марвин“, написаха от ФКБ в Туитър след последния съдийски сигнал пред 3100 зрители на стадион „Коловрей“ в града, който е дом на УЕФА. През нормалното време аутсайдерите от Нион трябваше или им беше позволено да благодарят на своя страж Мастил, например срещу бившия играч на Херта Каде (50-та). Неговият съотборник Кололи отново насочи топката над празната врата (60′) – така че се наложи да се играе допълнително време

Веднага след това се проведе жребият за 16-ия кръг: Базел ще се изправи у дома срещу съперника си от лигата ФК Сион.