петък, септември 20, 2024
HomeFootballХартел и Теухерт вкарват голове, Löwen излизат два пъти напред: Луис в...

Хартел и Теухерт вкарват голове, Löwen излизат два пъти напред: Луис в 16-ия кръг

St. Louis City SC нахлу в последния 16-и кръг на турнира за Купата на Лигата в събота вечер. Германският „блок“ отново доказа своята надеждност при победата с 3:1 над Портланд Тимбърс

В груповата фаза на Купата на Лигата Сейнт Луис бяха победени само от ФК Хуарес, но продължиха към 16-ия кръг на второ място. В събота вечер ги очакваше Портланд Тимбърс, но те не успяха да намерят подходящо оръжие срещу немския „блок“ в отбора.

Към стража Бюрки (преди BVB) се присъединиха директорът на полузащитата Льовен (преди VfL Bochum) и атакуващото дуо на Teuchert (преди Hannover 96) и Hartel (преди FC St. Pauli). След безидейно първо полувреме, в което Санкт Луис на два пъти удари греда сам срещу себе си, именно Тойхерт беше на точното място при втората греда след отразен удар на Хартел и запрати топката в долния ляв ъгъл (51′).

Бързият отговор в общо взето отворения мач не закъсня: След нечисто изчистен корнер Браво пласира левия си крак от дистанция фантастично до десния стълб – Бюрки беше напълно без шанс (54′). След това Портланд беше по-опасен, но Сейнт Луис окончателно спечели мача в 83-ата минута: След късо изпълнение на корнер Льовен чувствително подаде на Хартъл от дясната страна на наказателното поле, който стреля без никакво притеснение

23 гола в 26 домакински мача за Льовен

Кончателният резултат 3:1 отново бе оформен от Löwen, топката се отби малко щастливо към Бехер след прекрасен самостоятелен пробив, който сензационно я вдигна в горния десен ъгъл (87′). И тримата голмайстори за домакините бяха обединени от факта, че всеки от тях вкара втория си състезателен гол за своя клуб. Освен това всичките шест гола в Купата на Лигата до момента са отбелязани от атакуващото трио.

А Льовен за пореден път доказа колко много се радва на домакинските мачове в CITYPARK: вече е участвал в 23 гола (8 гола, 15 асистенции) в само 26 мача на собствен терен.

Клуб „Америка“ очаква във вторник 16-ия кръг, а Хартъл & Co. са се прицелили твърдо в четвъртфиналите.