Хааланд вкарва поредния си требъл: Сити остава безгрешен в Уест Хем

Манчестър Сити остава безупречен и в третия си мач за сезона във Висшата лига. Ерлинг Хааланд върна „небесносините“ на правилния път в Уест Хем Юнайтед с поредния си требъл

С две победи от първите си две гостувания във Висшата лига и успех в „Щита на общността“ сезонът вече започна добре за действащия шампион Манчестър Сити. Следващата победа трябваше да дойде в Уест Хем Юнайтед. Пеп Гуардиола разчиташе на цялата си атакуваща мощ с де Бройне, Доку и Хааланд, но първоначално пропусна Гюндоган. Точно както неговият опонент Хулен Лопетеги първоначално остави Фюлкрюг на пейката

Самостоятелен гол на Диас изравнява началния гол на Хааланд

В разрез с очакванията домакините бяха тези, които започнаха да атакуват. Антонио не успя да прехвърли Кудус (2), а след това Боуен беше отказан от Едерсон (4). Ситизънс обаче бързо се съвзеха и скоро се появи познатата картина: първо Хааланд насочи над вратата, когато беше напълно свободен (6), но четири минути по-късно остана леден и довърши асистенцията на Бернардо Силва, за да направи 1:0.

След това гостите продължиха да доминират в мача и създаваха шанс след шанс: първо Ареола спаси от де Бройне (14), след това белгиецът удари топката в гредата, а Грийлиш стреля над вратата при последвалия удар (18). Но след ненужен автогол на Рубен Диас, който без никакъв натиск вкара в собствената си врата центриране от Боуен, изведнъж резултатът стана 1:1 (19′). Хааланд обаче бързо възстанови преднината си (30′), а Люис дори пропусна шанса да я увеличи от остър ъгъл (39′).

Удар на Кудус в гредата върна „чуковете“ в мача

Малко преди почивката Кудус пропусна да изравни с удар от остър ъгъл – върна Уест Хем в играта. След почивката Манчестър изгуби контрол над играта, а „чуковете“ започнаха да играят оживено: Кудус удари топката в гредата (52-ра минута), Аканджи едва успя да предотврати удара на Антонио (59-та минута). На „небесносините“ им отне време до 64-ата минута, за да създадат първия си шанс през второто полувреме – Бернардо Силва стреля слабо в ръцете на резервата Фабиански.

Сега Гюндоган трябва да помогне на „небесносините“ да си върнат контрола върху играта. В другия край Фюлкрюг влезе, за да отбележи все пак изравнителния гол. Международният нападател подготви Сучек, който пропусна (80′). След това Хааланд отново трябваше да реши мача: Сити се противопостави на „чуковете“, които стояха високо, и норвежецът отново запази хладнокръвие пред вратаря, за да оформи требъла (83′).

Вратарите могат да се отличат в края на мача

Нападателят едва не добави гол номер четири в заключителните етапи, но беше отказан от стража Фабиански (90.+3). В другия край Едерсон направи блестящо спасяване на Съмървил (90.+4).

След международната пауза Сити се изправя срещу Брентфорд у дома в събота. По същото време чуковете ще гостуват на градския съперник Фулъм.